reklama

Šance pro Jeřábka? V Montrealu předčasně končí obránce Streit

Mark Streit Mark Streit autor: Reuters
Český zadák Jakub Jeřábek, který hraje na farmě Montrealu, je o trošku blíž k hlavnímu týmu, kde končí švýcarský veterán Mark Streit.

Montreal - Švýcarský hokejový obránce Streit hned na startu sezony NHL skončil v Montrealu, s kterým na konci července podepsal jako nechráněný volný hráč roční kontrakt na 700 tisíc dolarů. Canadiens se s devětatřicetiletým letošním vítězem Stanleyova poháru s Pittsburghem dohodli na rozvázání smlouvy. Uvedly to oficiální stránky klubu.

Přehledně: Základní část NHL dorazila do cíle. Podívejte se na konečné tabulky Přehledně: Základní část NHL dorazila do cíle. Podívejte se na konečné tabulky Prohlédněte zde

Streit sehrál za Montreal v této sezoně dva zápasy a nebodoval. Připsal si také dva záporné body za účast na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech. Canadiens si vybrali Streita v roce 2004 v devátém kole draftu na 262. pozici a švýcarský zadák oblékal jejich dres v letech 2005 až 2008.

Potom působil v New York Islanders a ve Philadelphii, odkud letos na začátku března zamířil do Pittsburghu. S ním se dočkal Stanley Cupu, ale v play off sehrál jen tři zápasy, v který si připsal dvě asistence.

V NHL má na kontě Streit celkem 786 zápasů a 434 bodů za 96 gólů a 338 asistencí. Ve 34 duelech play off přidal čtyři branky a 11 přihrávek. Loni v září si s Výběrem Evropy zahrál finále Světového poháru v Torontu.

Na farmě Montrealu v Lavalu v nižší AHL bojuje o naději na NHL také český obránce Jakub Jeřábek, který v květnu podepsal s Canadiens jako nedraftovaný volný hráč roční smlouvu a vydal se do zámoří po ročním působení v Podolsku v KHL.

reklama