reklama
Pátek, 18:00 • NHL • přestupy

Živě: Kam míří volní hráči?

Sledujte, jak slavnou ligu mění série výměn a podpisů nových smluv po otevření trhu.

17:23

Podívejte se, kteří Češi vstoupí na trh volných hráčů. Je jich celkem devět.

17:39

Pojďme si připomenout, k čemu důležitému došlo v posledních dnech. Pokud jde o podpisy, Steven Stamkos se upsal Tampě na dalších 8 let za 68 milionů dolarů. Hodně zaujaly i výměny. Útočník Taylor Hall z Edmontonu odešel do New Jersey za beka Adama Larssona a Shea Weber z Nashvillu zamířil do Montrealu za jiného hvězdného obránce P. K. Subbana.

17:44

Z Čechů si prodloužení smluv vysloužili Tomáš Hertl (San Jose, 2 roky, 6 milionů dolarů) a Michal Rozsíval (Chicago, 1 rok, 600 tisíc dolarů).

17:53

Jaromíra Jágra opouští zkušený obránce Brian Campbell, který na ročním kontraktu s Chicagem na 2 miliony dolarů.

17:57

Ruský rebel Alexandr Radulov, kterému prý dříve dal konkrétní nabídku Detroit, má podle různých zdrojů namířeno do Montrealu za Tomášem Plekancem.  Klub zatím nic nepotvrdil.

18:06

Jágrova Florida získala výraznou posilu do brány - Kanaďana Jamese Reimera. Zřejmě nejlepší volný hráč na letošním trhu mezi gólmany podepsal na 5 let za 17 milionů dolarů.

18:10

Milan Lucic, důrazný forvard a jeden z nejlepších hokejistů na letošním trhu, míří do Edmontonu, který mu připravil smlouvu na 7 let. V průměru by si Lucic měl vydělat 6 milionů dolarů.

18:14

Hvězdný dánský útočník Frans Nielsen už nebude hrát za newyorské Islaners, neboť se na nové smlouvě dohodl s Detroitem. Za 6 let si vydělá celkem 31,5 milionu dolarů.

18:17

Z trhu rychle mizí nejžádanější jména. Vynikající americký centr David Backes, který posledních pět let dělal kapitána v St. Louis, přijal nabídku Bostonu. 5 let teď bude v průměru vydělávat 6 milionů dolarů.

18:21

Dalším na řadě je Loui Eriksson, který by mohl ve Vancouveru vytvořit úderné švédské trio s bratry Sedinovými. Za 6 let si dohromady vydělá 36 milionů dolarů.

18:23

Novou práci už má i jeden z nejlepších amerických hráčů současnosti Kyle Okposo. Nově bude střílet góly za Buffalo, které ho nalákalo na sedmiletý kontrakt s průměrným příjmem 6 milionů dolarů.

18:25

Eric Staal, jenž léta patřil ke kanadské špičce a jednou dosáhl na stobodovou hranici, už není tak žhavým zbožím, ale stále má co nabídnout. Ví to i Minnesota, která si urostlého forvarda získala tříletou smlouvou s průměrným platem 3,5 milionu dolarů.

18:29

Statný útočník Troy Brouwer mění klub potřetí za tři roky. Po angažmá v St. Louis míří do Calgary, kde dostala čtyřletý kontrakt na 18 milionů dolarů.

18:36

Andrew Ladd, produktivní útočník s vůdčími schopnostmi, který získal už dva Stanley Cupu, bude nově hájit barvy newyorských Islanders. Dostal pohádkovou smlouvu na 7 let. Dohromady si vydělá 38,5 milionu dolarů.

18:43

Jedním z nejaktivnějších klubů je zatím Detroit. Kromě toho, že získal Franse Nielsena, prodloužil smlouvu s bekem Alexejem Marčenkem a útočníkem Darrenem Helmem (5 let, 19,25 milionu dolarů).

18:46

Kapitána Backese sice St. Louis neudrželo, ale alespoň získalo Davida Perrona, který v klubu působil už dřív. Tentokrát si za 2 roky vydělá 7 milionů dolarů.

18:49

Trh s volnými hráči se otevřel před necelou hodinou a už z něj zmizely největší hvězdy s výjimkou Alexandra Radulova, který se oficiálně stále s nikým nedohodl.

18:54

O Čechy zatím nikdo zájem neprojevil, ale jistě se tak stane. Když kanadská stanice TSN sestavovala žebříček nejlepších 50 hráčů na volném trhu, ukázala i na tři české hráče - Jiřího Hudlera (22. v pořadí), Radima Vrbatu (26.) a Romana Poláka (29.).

19:01

Podle Pierra LeBruna z americké stanice ESPN dostal Milan Lucic od Edmontonu královskou smlouvu, v níž téměř polovinu z 42 milionů dolarů tvoří podpisový bonus. Kanadský útočník také bude mít dlouho jistotu, že ho klub nevymění ani nepošle na farmu. Obchodovat s Lucicem může až v posledních dvou letech sedmiletého kontraktu, ale ještě před transakcí si hráč zvolí týmy, do kterých je ochoten jít.

reklama