Sen o Stanley Cupu se Jágrovi zase rozplývá. Florida i přes dvě nahrávky české legendy znovu padla

Aktualizováno 22. 3. 2017 9:12
Jaromír Jágr sice nahrál na dva góly Floridy, ale ani to nestačilo k vítězství nad Carolinou Hurricanes. Po porážce 3:4 ztrácejí Panthers deset kol před koncem na poslední postupové místo do play-off osm bodů.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: ČTK

Miami - Jaromír Jágr sice v nočním duelu Floridy s Carolinou Hurricanes nahrál na dvě branky svého týmu, přesto musel přihlížet další porážce Panthers, tentokrát poměrem 3:4. Deset zápasů před koncem má Florida ztrátu na osmou pozici, již nyní drží Toronto, osm bodů, a mizernou formu k tomu. Z posledních deseti utkání vyhrála jen dvě.

Jágr byl i přes porážku zvolen mezi hvězdy zápasu. Stejně jako Radim Vrbata, jenž v duelu Arizony s Bostonem vstřelil vítězný gól, a Martin Hanzal, který svým prvním gólem po přestupu pomohl Minnesotě k vítězství nad San Jose 3:2.

Po asistencích Jágra vedla Florida 1:0 a 3:2. Český útočník si oba body připsal za přihrávku na modrou čáru Jasonu Demersovi. V prvním případě střelu obránce tečoval ve druhé minutě Aleksander Barkov a ve druhé gólové situaci se prosadil v úvodu prostřední třetiny z dorážky Keith Yandle. Za 27 sekund později ale vyrovnal Jeff Skinner, který necelé čtyři minuty před koncem další trefou rozhodl o výhře Caroliny.

"Už ani nevím, kolikrát jsme prohráli gólem z posledních pěti minut. Vedeme téměř v každém utkání v posledních dvou měsících a stejně dokážeme prohrát. Je to neuvěřitelné," štvalo Barkova. Florida ztrácí na poslední postupové místo do play off osm bodů. Vyřazovací část se vzdaluje i Philadelphii, tým s trojicí českých hráčů má po porážce 2:3 ve Winnipegu manko sedmi bodů.

Tampa doma tápe

Arizona vstupovala do závěrečné třetiny za nepříznivého stavu 2:3. Na vedení Tampy Bay se jednou přihrávkou podílel i Ondřej Palát, který pěknou přihrávkou z mezikruží našel volného Nikitu Kučerova a ten střelou do odkryté branky vyrovnal na 2:2. Poslední třetina ale patřila Coyotes, kteří třemi góly otočili zápas. Rozdílovou trefu obstaral ve 47. minutě tvrdou ranou Vrbata.

Arizona je druhým nejhorším týmem soutěže, ale ve třetí třetině to vypadalo, jakoby bojovala o účast v play off, a ne Tampa Bay. "V situaci, v jaké jsme, chceme našim soupeřům ztížit cestu do play off. A dnes se nám to podařilo, i když jsme ještě po dvou třetinách prohrávali. Zapnuli jsme, v závěru ubránili nějaké oslabení a máme dva body," řekl Vrbata.

Tampa Bay zůstala čtyři body za postupovou osmičkou do play off, doma prohrála tři utkání po sobě a pokaždé v nich inkasovala pětkrát. "Je to frustrující. Pokud nezačneme lépe bránit, nebudeme vyhrávat. Předtím jsme měli sérii 15, 17 zápasů, které jsme vyhrávali 2:1. Tak to dnes v hokeji chodí, vítězit 6:5 není snadné. S tímhle přístupem se daleko nedostaneme," prohlásil kouč Tampy Bay Jon Cooper.

Hanzalovi pomohl vlastní gól

Hanzal přišel do Minnesoty před uzávěrkou přestupů jako nejlepší střelec Arizony a trvalo mu deset utkání, než dal v novém působišti gól. Český útočník vrátil týmu vedení po 33 sekundách od vyrovnání San Jose na 1:1. Z netypického místa ze strany branky nahazoval puk a gólman Martin Jones si ho zády srazil do sítě. Vzápětí zvýšil Charlie Coyle a San Jose už jen snížilo na konečných 3:2.

Minnesota přerušila sérii pěti proher. "Dnešní vítězství je pro nás nesmírně důležité. Potřebovali jsme ho. Zvedne nám sebevědomí," podotkl Hanzal.

Hokejistům Bostonu nepomohl gól Davida Krejčího a na vlastním ledě podlehli Ottawě 2:3. Český útočník vyrovnal v úvodní třetině na 1:1 tvrdou střelou od modré čáry. Do statistik se zapsal i Pavel Zacha, který přispěl přihrávkou k výhře New Jersey 3:2 v prodloužení nad New York Rangers.

Parádní trefu si ve středečním programu NHL připsal Sidney Crosby, jenž takto pomohl Pittsburghu k vítězství 3:1 nad Buffalem.

Připravujeme podrobnosti.

Výsledky NHL:

Boston - Ottawa 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky: 9. Krejčí, 41. Krug - 22. a 45. Turris, 5. Pyatt. Střely na branku: 36:22. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Turris (oba Ottawa), 3. Krug (Boston).

Buffalo - Pittsburgh 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Branky: 43. Reinhart - 20. Crosby, 55. Bonino, 57. Sheary. Střely na branku: 30:34. Diváci: 18.313. Hvězdy zápasu: 1. Sheary, 2. Crosby, 3. Bonino (všichni Pittsburgh).

New Jersey - NY Rangers 3:2 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 36. Quenneville (Zacha), 39. Hall, 65. Blandisi - 37. Lindberg, 42. Nash. Střely na branku: 29:40. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Blandisi, 2. Schneider, 3. Quenneville (všichni New Jersey).

Washington - Calgary 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky: 7. Kuzněcov, 36. Oshie, 40. Shattenkirk, 58. Ovečkin - 11. Monahan, 56. Brouwer. Střely na branku: 40:31. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Bäckström, 3. Oshie (všichni Washington).

Montreal - Detroit 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 58. Lehkonen - 1. Abdelkader, 65. Mantha. Střely na branku: 36:36. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Howard (Detroit), 2. Montoya (Montreal), 3. Mantha (Detroit).

Tampa Bay - Arizona 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)

Branky: 10. Hedman, 32. Kučerov (Palát), 39. Naměstnikov - 5. Fischer, 31. Dvorak, 45. Ekman-Larsson, 47. Vrbata, 59. Murphy. Střely na branku: 39:35. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Vrbata, 2. Ekman-Larsson (oba Arizona), 3. Kučerov (Tampa Bay).

Florida - Carolina 3:4 (2:2, 1:1, 0:1)

Branky: 2. Barkov (Jágr), 12. Smith, 22. Yandle (Jágr) - 22. a 57. Skinner, 6. Teräväinen, 15. Aho. Střely na branku: 36:25. Diváci: 10.793. Hvězdy zápasu: 1. Skinner (Carolina), 2. Demers, 3. Jágr (oba Florida).

Winnipeg - Philadelphia 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky: 28. Perreault, 48. Wheeler, 54. Scheifele - 25. Weal, 60. Read. Střely na branku: 33:26. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Scheifele, 3. Hutchinson (všichni Winnipeg).

Minnesota - San Jose 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Branky: 11. Dumba, 39. Hanzal, 39. Coyle - 38. Schlemko, 39. Marleau. Střely na branku: 27:23. Diváci: 19.104. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Coyle, 3. Hanzal (všichni Minnesota).

Chicago - Vancouver 4:5 v prodl. (0:1, 1:2, 3:1 - 0:1)

Branky: 24. a 59. Hartman, 46. Hossa, 49. Pánik - 22. a 43. Sutter, 19. H. Sedin, 28. Boucher, 63. D. Sedin. Střely na branku: 44:15. Diváci: 21.607. Hvězdy zápasu: 1. Sutter, 2. D. Sedin (oba Vancouver), 3. Hartman (Chicago).

Colorado - St. Louis 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

Branky: 6. Mitchell, 55. Barberio - 37. a 60. Berglund, 46. Pääjärvi, 49. Schwartz. Střely na branku: 28:29. Diváci: 11.687. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz (St. Louis), 2. Mitchell (Colorado), 3. Sanford (St. Louis).