Šimek pomohl San Jose k cenné výhře, blokoval střely a trefoval soupeře hity

9. 3. 2021 8:22
Český hokejista Radim Šimek přispěl týmu San Jose k výhře 3:2 v prodloužení nad St. Louis, druhým týmem Západní divize. Sharks si připsali deváté vítězství v ročníku NHL, zabrali po třech prohrách.
Tvrdost českého beka San Jose Radima Šimka právě pocítil u hrazení Jordan Kyrou ze St. Louis | Foto: Reuters

Rozhodující branku vstřelil hned v první minutě prodloužení Evander Kane. Český bek ve službách Sharks Šimek za 14 minut na ledě zblokoval dvě střely a zaznamenal tři hity. Útočník Tomáš Hertl je kvůli koronaviru stále mimo hru.

Hokejisté Minnesoty ukončili šestizápasovou vítěznou sérii Vegas a po domácí výhře 2:0 se v Západní divizi NHL posunuli na třetí místo. V divizním pořadí hráči Wild přeskočili Colorado, které podlehlo Arizoně 2:3.

Brankář Kaapo Kähkönen chytil všech 26 střel hráčů Vegas a poprvé v NHL neinkasoval. Švýcarský útočník Kevin Fiala otevřel skóre v 11. minutě, jeho povedená střela zápěstím ale zůstala nadlouho jediným úspěšným pokusem. Druhou branku vstřelil až šest sekund před koncem do prázdné klece Jonas Brodin. Útočník Tomáš Nosek odehrál za Golden Knights lehce přes 12 minut.

Výsledky NHL:

San Jose - St. Louis 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 27. Vlasic, 48. Couture, 61. E. Kane - 5. Mikkola, 40. B. Schenn. Střely na branku: 20:26. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane (San Jose), 2. R. O'Reilly (St. Louis), 3. Donato (San Jose).

Minnesota - Vegas 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 11. Fiala, 60. Brodin. Střely na branku: 21:26. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Kähkönen, 2. Fiala (oba Minnesota), 3. M.-A. Fleury (Vegas).

Colorado - Arizona 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

Branky: 30. Ničuškin, 35. Burakovsky - 5. Brassard, 16. Chychrun, 45. J. Larsson. Střely na branku: 35:14. Bez diváků.

Edmonton - Ottawa 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Branky: 8. Yamamoto, 27. Chiasson, 35. Draisaitl - 1. Dadonov, 38. Stützle. Střely na branku: 37:28. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Chiasson (Edmonton), 2. Chabot (Ottawa), 3. Turris (Edmonton).

Anaheim - Los Angeles 6:5 v prodl. (2:1, 3:2, 0:2 - 1:0)

Branky: 17. a 39. Rakell, 3. Shattenkirk, 29. B. Hutton, 35. Silfverberg, 63. Henrique - 10., 37. a 58. A. Kempe, 22. D. Brown, 42. Athanasiou. Střely na branku: 25:26. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Rakell (Anaheim), 2. A. Kempe (Los Angeles), 3. Henrique (Anaheim).

Vancouver - Montreal 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky: 60. Gaudette, rozhodující sam. nájezd Horvat - 5. Petry. Střely na branku: 29:30. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Demko (Vancouver), 2. Price (Montreal), 3. Horvat (Vancouver).

2. St. Louis 26 14 4 8 83:82 32
3. Minnesota 23 14 1 8 71:60 29
4. Colorado 23 13 2 8 70:58 28
5. Arizona 25 12 3 10 68:75 27
6. Los Angeles 24 10 6 8 73:71 26
7. Anaheim 26 8 6 12 61:81 22
8. San Jose 23 9 3 11 66:88 21