Skvělý Kubalík řídil vítězství Ottawy. V úvodu srovnal, v závěru rozpoutal smršť

9. 11. 2023 6:38
Dominik Kubalík přispěl v NHL dvěma góly k výhře hokejistů Ottawy 6:3 na ledě Toronta. Český útočník vstřelil v 52. minutě za nerozhodného stavu vítěznou branku a stal se druhou hvězdou zápasu. Dvakrát se trefil i jeho spoluhráč Claude Giroux a oba předčil pouze Tim Stützle (1+3).
Dominik Kubalík přijímá gratulace od svých spoluhráčů
Dominik Kubalík přijímá gratulace od svých spoluhráčů | Foto: Reuters

Kubalík, který přišel do Ottawy v létě z Detroitu, vyšel v úvodních sedmi zápasech sezony bodově naprázdno, ale v posledních čtyřech utkáních skóroval čtyřikrát. V Torontu vyrovnal střelou od modré čáry na 1:1 a v čase 51:56 odstartoval gólovou smršť Senators, kteří třemi trefami během tří minut odskočili na 6:3.

Vítěznou branku dal Kubalík se štěstím, když se jeho přihrávka z levé strany odrazila do sítě od brusle Marka Giordana. "Bojovali jsme dobře, ale přišel jeden špatný odraz v oslabení a prohráli jsme," řekl William Nylander, který otevřel v šesté minutě skóre a bodoval ve všech třinácti zápasech sezony (7+11).

Podívejte se na vítěznou trefu Dominika Kubalíka:

Toronto inkasovalo alespoň čtyřikrát ve všech sedmi domácích zápasech. "Cítil jsem se jako vždy. Nebyl jsem (myšlenkami) mimo, ale vím, že jsem nějaké góly neměl pustit. Chtěl bych to vrátit. Ale tak to v hokeji chodí. Musím chytat lépe," uznal Joseph Woll, který zavinil šestý gól, když otálel za brankou s rozehrávkou. "Některé chyby byly individuální, jiné systémové. Oslavujeme střelce, produktivní hráče, ale naší prioritou teď musí být obrana," řekl trenér Toronta Sheldon Keefe.

Ani Ottawa se před utkáním nenacházela v ideálním rozpoložení - ztratila pět z šesti předchozích zápasů a po poslední porážce fanoušci tým vybučeli. Někteří se dokonce dožadovali odvolání trenéra D.J. Smithe.

"Neprocházíme si příjemným obdobím, přihodilo se toho hodně. Ale po této výhře se nám může dýchat lépe," oddechl si Giroux. "Kolem nás teď bylo hodně rušno. Ale ukázali jsme, že umíme vyhrávat," radoval se Stützle.

Florida zvítězila na ledě Washingtonu 4:3 v prodloužení. Zápas rozhodl Sam Reinhart v čase 60:15. Domácím nestačily dva góly Anthonyho Manthy, který zápas nedohrál po zásahu pukem do tváře. Lídr Capitals Alexandr Ovečkin neskóroval v pátém utkání za sebou, na kontě má jen dvě branky. Méně gólů v úvodních 11 utkáních sezony v NHL nikdy nedal.

Los Angeles zvítězilo na ledě lídra soutěže Vegas 4:1 a neztratilo bod ani v sedmém venkovním zápase. Kings si vypracovali klíčový náskok v rozmezí 32. až 43. minuty, kdy zlomili bezbrankový stav třemi góly. Výhru zpečetil Anže Kopitar svou 400. brankou v soutěži.

NHL:

Toronto - Ottawa 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)

Branky: 6. W. Nylander, 25. Bertuzzi, 48. N. Robertson - 8. a 52. Kubalík, 22. a 56. Giroux, 35. Chychrun, 53. Stützle. Střely na branku: 30:27. Diváci: 18.372. Hvězdy zápasu: 1. Stützle, 2. Kubalík, 3. Giroux (všichni Ottawa).

Washington - Florida 3:4 v prodl. (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 11. a 36. Mantha, 27. McMichael - 13. Ekman-Larsson, 17. Barkov, 44. Rodrigues, 61. Reinhart. Střely na branku: 28:25. Diváci: 16.104. Hvězdy zápasu: 1. Reinhart (Florida), 2. Mantha (Washington), 3. Ekman-Larsson (Florida).

Vegas - Los Angeles 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Branky: 55. W. Karlsson - 32. Kempe, 36. Moore, 43. Dubois, 60. Kopitar. Střely na branku: 38:33. Diváci: 18.330. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Kempe (oba Los Angeles), 3. W. Karlsson (Vegas).