Sobotka a Jaškin v NHL pomohli góly k výhře St. Louis v Detroitu

9. 12. 2017 21:49
Útočníci Vladimír Sobotka i Dmitrij Jaškin se v sobotním utkání St. Louis střelecky prosadili a pomohli k výhře nad Detroitem 6:1.
Dmitrij Jaškin pomohl St. Louis gólem
Dmitrij Jaškin pomohl St. Louis gólem | Foto: Reuters

New York - Čeští hokejoví útočníci Vladimír Sobotka a Dmitrij Jaškin ze St. Louis se gólově prosadili v dnešním utkání NHL v Detroitu a pomohli hostům k jasnému vítězství 6:1. Blues se díky třetí výhře za sebou posunuli do čela tabulky Západní konference a mají stejně bodů jako lídr Východu Tampa Bay.

Sobotka skóroval v 25. minutě, tvrdou střelou pod horní tyč z levého kruhu zvýšil na 2:0. Vstřelil šestý gól v sezoně a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Jaškin si v 49. minutě v sólovém nájezdu vychutnal krajana Petra Mrázka a čtvrtou brankou v ročníku zvýšil na 5:1.

Mrázek se do zápasu zapojil za stavu 0:4 od třetí třetiny a čelil více střelám než jeho brankářský kolega Jimmy Howard. Na něj za dvě třetiny šlo jen deset střel a čtyři z nich pustil za záda. Mrázek zlikvidoval deset z 12 pokusů St. Louis.

NHL:

Detroit - St. Louis 1:6 (0:1, 0:3, 1:2)

Branky: 48. Nilsen - 12. Schwartz, 25. Sobotka, 27. Upshall, 37. Bouwmeester, 49. Jaškin, 60. B. Schenn. Petr Mrázek odchytal za Detroit 20 minut, inkasoval 2 branky z 12 střel a úspěšnost zásahů měl 83,3 procenta. Střely na branku: 29:22. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Sobotka, 3. Bouwmeester (všichni St. Louis).