Střídající brankář Neuvirth pomohl Philadelphii v NHL k bodu, Gudas jednou asistoval

3. 2. 2018 22:55
Michal Neuvirth nepustil ani jeden gól ze hry, při nájezdech na něho však vyzrál Mike Hoffman fintou Petera Forsberga.
Mike Hoffmann překonává Michala Neuvirtha.
Mike Hoffmann překonává Michala Neuvirtha. | Foto: Reuters

New York - Brankář Michal Neuvirth pomohl hokejistům Philadelphie k zisku bodu v utkání s Ottawou, která nakonec vyhrála 4:3 po samostatných nájezdech.

Neuvirth ve třetí třetině za stavu 1:3 vystřídal Alexe Lyona, jenž nastoupil teprve ke třetímu utkání v NHL, a necelé tři sekundy před koncem normální hrací doby se radoval z vyrovnávací trefy Nolana Patricka.

Neuvirtha překonal až v šesté sérii nájezdců Mike Hoffman, jemuž vyšla drzá finta, kterou proslavil Švéd Peter Forsberg. Neuvirthův ottawský protějšek Craig Anderson zlikvidoval všech šest nájezdů včetně pokusu Jakuba Voráčka. V dresu Flyers si připsal asistenci obránce Radko Gudas.

Ve druhém odpoledním utkání porazil Montreal hokejisty Anaheimu 5:2 a ukončil sérii tří proher. Tomáš Plekanec v dresu Canadiens ani Ondřej Kaše v barvách Ducks nebodovali.

Výsledky NHL:

Philadelphia - Ottawa 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 1:1, 2:0 - 0:0)

Branky: 24. Couturier (Gudas), 55. Giroux, 60. Patrick - 11. Duchene, 12. Brassard, 34. DiDomenico, rozhodující sam. nájezd Hoffman. Neuvirth (Philadelphia) odchytal 23:40 minuty, kryl všech šest střel a úspěšnost zákroků měl 100 procent. Střely na branku: 36:29. Diváci: 19.729. Hvězdy utkání: 1. Hoffman, 2. Duchene (oba Ottawa), 3. Konecny (Philadelphia).

Montreal - Anaheim 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)

Branky: 24. a 56. Petry, 7. L. Shaw, 9. Morrow, 11. Schlemko - 29. Perry, 33. Rakell. Střely na branku: 29:45. Diváci: 21.302. Hvězdy utkání: 1. Niemi, 2. Petry, 3. Galchenyuk (všichni Montreal).