reklama

Šustr podepsal novou roční smlouvu s Tampou, přijde si zhruba na 46 milionů korun

Andrej Šustr Andrej Šustr autor: Reuters
Hokejový obránce Andrej Šustr, který reprezentoval český hokej na loňském Světovém poháru, podepsal s týmem Tampa Bay Lightning novou roční smlouvu.

Tampa Bay - Hokejový obránce Andrej Šustr podepsal v NHL novou roční smlouvu s týmem Tampa Bay. Šestadvacetiletý bek, který v minulé sezoně reprezentoval Českou republiku na Světovém poháru, by měl v příští sezoně v dresu Lightning vydělat podle neoficiálních informací 1,95 milionu dolarů (45,8 milionu korun).

Kvůli netradiční rodině zažil ústrky, teď míří do L.A. Komu to vadí, ať se jde bodnout, zní z klubu Kvůli netradiční rodině zažil ústrky, teď míří do L.A. Komu to vadí, ať se jde bodnout, zní z klubu Čtěte zde

Šustr v uplynulém ročníku odehrál za Tampu 80 zápasů, ve kterých vstřelil tři branky a přidal jedenáct asistencí. Celkem v elitní zámořské soutěži nastoupil včetně play off k 321 utkáním a získal 61 bodů.

Plzeňský rodák hrál v NHL jen za tým Lightning, který jej angažoval v roce 2013 i přesto, že nebyl nikdy draftovaný. Šustr se do soutěže prosadil přes univerzitní NCAA.

reklama