Tampa Bay vyrovnala s 62 výhrami v sezoně rekord NHL

6. 4. 2019 22:12
Hokejisté Tampy Bay vyhráli ve svém závěrečném utkání v základní části NHL v Bostonu 6:3 a vyrovnali s 62 výhrami v sezoně rekord soutěže.
Ani David Krejčí nezabránil porážce Bostonu s Tampou
Ani David Krejčí nezabránil porážce Bostonu s Tampou | Foto: Reuters

Asistencí k tomu pomohl útočník Ondřej Palát. Porážce Bruins nezabránili ani David Krejčí a David Pastrňák, kteří si připsali shodně dva body. Krejčí vstřelil gól a přidal přihrávku, Pastrňák zaznamenal dvě asistence.

Lightning jako suverénní vítězové NHL vyrovnali počin Detroitu, který dosáhl na 62 vítězství v ročníku 1995/96. S celkovými 128 body zaostali o čtyři za maximem Montrealu z ročníku 1976/77.

Dvěma body za gól a asistenci se podílel na úspěchu v Bostonu ruský útočník Nikita Kučerov a poprvé v kariéře získá Art Ross Trophy s celkově 128 body za 41 branek a 87 přihrávek z 82 utkání.

Je to nejvíce bodů od sezony 1995/96, kdy produktivitě kraloval Mario Lemieux z Pittsburghu se 161 body (69+92) ze 70 utkání a na druhém místě měl tehdy jeho spoluhráč Jaromír Jágr 149 bodů (62+87) z 82 duelů.

Tampa Bay sice v Bostonu prohrávala po první třetině 0:2, ale výsledek otočila. Skóre otevřel v 15. minutě po akci Charlieho Avoye Krejčí a druhou asistenci si připsal Pastrňák. Oba čeští útočníci pak v 55. minutě asistovali u branky Matta Grzelcyka, který snížil na 3:4. Palát přihrál 86 sekund před koncem na gól Tylera Johnsona do prázdné branky při power play Bostonu.

Krejčí a Pastrňák se za svůj výkon dostali mezi tři hvězdy utkání. Předčil je jen brankář Tampy Bay Edward Pasquale.

Boston - Tampa Bay 3:6 (2:0, 0:3, 1:3)

Branky: 15. Krejčí (Pastrňák), 20. Heinen, 55. Grzelcyk (Pastrňák, Krejčí) - 25. Černák, 33. Stamkos, 37. Cirelli, 41. Kučerov, 55. Coburn, 59. T. Johnson (Palát). Střely na branku: 33:22. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Pasquale (Tampa Bay), 2. Krejčí, 3. Pastrňák (oba Boston).