Tanec až do brány. Nádherné McDavidovo sólo přes celé hřiště nechalo NHL v úžasu

31. 1. 2021 12:57
Edmonton v noci zvítězil nad Torontem 4:3 v prodloužení. Kanadskou bitvu Oilers vyhráli především díky vynikajícímu výkonu Connora McDavida, který se přímo podílel na třech gólech svého týmu.

Nejzářivější chvíle kanadského forvarda ale přišla ve druhé třetině za stavu 2:1 pro Edmonton. McDavid nabral ve vlastní třetině puk, získal rychlost a zbavil se prvního bránícího hráče Toronta.

Následně se vrhl mezi trojici soupeřů, kterou pronikl jako nůž máslem. Sám před brankářem Frederikem Andersenem zachoval chladnou hlavu a pověsil puk do sítě kolem jeho vyrážečky.

Celkem si v utkání připsal tři body za dva góly a asistenci. Druhý vstřelil v prodloužení, které si Toronto vynutilo góly Matthewse a Hymana. V přečíslení si našel přihrávku Draisaitla a špičkou hole puk usměrnil za Andersena. Edmonton tak po dvou porážkách zaznamenal vítězství v prodloužení.