reklama

Thornton dohrál sezonu NHL s přetrženými vazy. Nikdy jsem nic podobného neviděl, divil se kouč

Joe Thornton Joe Thornton autor: Reuters
Joe Thornton si sice na konci základní čísti přetrhl vazy v koleni, přesto se do týmu vrátil, aby mu pomohl v prvním kole Stanley Cupu.

San Jose - Útočník Joe Thornton ze San Jose odehrál poslední čtyři zápasy v sezoně NHL s přetrženými vazy v levém koleně. Vyřazení hokejistů Sharks z play off nezabránil a nyní ho čeká operace.

Sedmatřicetiletý Kanaďan se zranil 2. dubna v utkání ve Vancouveru a vynechal pak poslední tři zápasy základní části a úvodní dva v play off. Ani přetržený přední zkřížený vaz a stejně poškozený vnitřní postranní vaz mu ale nezabránily v tom, aby ještě zasáhl do série proti Edmontonu.

Nashville versus Pittsburgh. Projděte si program a výsledky Stanley Cupu Nashville versus Pittsburgh. Projděte si program a výsledky Stanley Cupu Prohlédněte zde

"Nikdy jsem neviděl nikoho hrát s přetrženým předním a postranním vazem. S takovým odhodláním jsem se ještě nesetkal," konstatoval trenér San Jose Peter DeBoer.

Olympijský šampion a dvojnásobný vítěz Světového poháru Thornton se v létě může stát nechráněným volným hráčem, nad jeho dalším působením v San Jose tak visí otazník.

V týmu Sharks letos odehrál dvanáctou sezonu a nasbíral v ní 50 bodů za sedm gólů a 43 přihrávek, v play off i se zraněním přidal dvě asistence. V zámořské lize předtím hrál také za Boston, na hranici 50 kanadských bodů v sezoně NHL se dostal pošestnácté v kariéře.

reklama