reklama

Trejd k narozeninám. Sobotka zamířil do Buffala jako součást výměny za O'Reillyho

St. Louis Blues vyměnili Vladimíra Sobotku (na snímku) do Buffala a získali Ryana O'Reillyho. St. Louis Blues vyměnili Vladimíra Sobotku (na snímku) do Buffala a získali Ryana O'Reillyho. autor: Reuters
Vladimír Sobotka v NHL mění působiště. Ze St. Louis byl spolu s útočníky Patrikem Berglundem a Tagem Thompsonem vyměněn do Buffala. Odchovanec Třebíče dnes slaví 31. narozeniny.

Buffalo - Hokejový útočník Vladimír Sobotka se v NHL stěhuje ze St. Louis do Buffala v rámci nedělní výměny za kanadského forvarda Ryana O'Reillyho. Spolu s českým centrem získali Sabres také další dva útočníky Patrika Berglunda a Tageho Thompsona a práva výběru v prvním kole příštího draftu a ve druhém kole v roce 2021.

Sobotka, který dnes slaví 31. narozeniny, se do St. Louis vrátil na konci sezony 2016/17 po tříletém působení v KHL v dresu Omsku. V uplynulém ročníku si odchovanec Třebíče připsal v 81 zápasech za Blues 31 bodů za 11 branek a 20 asistencí.

Bývalý hráč Bostonu, který jej draftoval v roce 2005 ve čtvrtém kole na 106. pozici, má v NHL na kontě dohromady 463 utkání a 155 bodů za 47 gólů a 108 asistencí. V play off v 51 duelech nasbíral 18 bodů za pět tref a 13 přihrávek.

reklama