Hertl vstřelil dvě branky, vysokou prohru San Jose ale neodvrátil

Aktualizováno 12. 2. 2021 7:05
Český hokejový útočník Tomáš Hertl dvěma góly mírnil vysokou prohru San Jose na ledě Los Angeles, kde Sharks padli 2:6. Ani asistence českých hokejistů Ondřeje Paláta, Davida Kämpfa a Filipa Hronka k vítězství nevedly. Palátova Tampa Bay podlehla Floridě 2:5 a prohrála poprvé po šesti utkáních, Kämpfovo Chicago nestačilo na Columbus (5:6) a Hronkův Detroit prohrál v Nashvillu (2:3).
Tomáš Hertl, Ryan Donato a Nikolaj Knyžov slaví branku San Jose
Tomáš Hertl, Ryan Donato a Nikolaj Knyžov slaví branku San Jose | Foto: Reuters

V souboji dvou nejhorších týmů Západní divize Los Angeles výborně vládlo první a třetí třetinu. Už v 13. minutě vedli Kings 3:0, dvě branky Tomáše Hertla však San Jose vrátily do hry. V 17. minutě Hertl dorazil svou zblokovanou střelu z levého kruhu a na konci druhé části opět z dorážky snížil na 2:3. Odchovanec pražské Slavie skóroval poprvé od 16. ledna a rozšířil svou střeleckou bilanci v sezoně na pět branek.

Sharks obrat nedotáhli, vůbec nezvládli třetí periodu, ve které dostali další tři branky a podlehli Los Angeles 2:6.

Tampa na ledě Floridy ztrácela od deváté minuty, kdy se trefil Frank Vatrano, definitivní zlom ale přišel ve druhé části, kterou Florida vyhrála 3:1. Těsně po polovině zápasu snížil Brayden Point po Palátově přihrávce na 1:2, ale už za čtyři minuty vedli Panthers o tři branky. V úvodu třetí části vykřesal Tampě naději svou druhou brankou Point, více ale hráči Lightning nezvládli a podruhé v ročníku prohráli v základní hrací době.

Chicago nezvládlo závěr přestřelky s Columbusem a nenavázalo na tři výhry z předchozích duelů. Hokejisté Blackhawks ještě tři minuty před koncem vedli 5:4, hráči Blue Jackets ovšem díky dvěma gólům z 58. a 59. minuty dokázali stav utkání otočit na svou stranu. Kämpf asistoval u první branky Chicaga.

Závěr utkání nevyšel ani Detroitu, který podlehl Nashvillu 2:3. Hráči Red Wings se prosadili v poslední minutě první i druhé třetiny, konec třetí jim ale nevyšel. V čase 59:00 propadlo nahození Danteho Fabbra za záda Thomase Greisse a Detroit již nedokázal srovnat.

Výsledky NHL:

Chicago - Columbus 5:6 (0:1, 3:1, 2:4)

Branky: 21. Mitchell (Kämpf), 22. Beaudin, 34. Suter, 41. P. Kane, 54. DeBrincat - 38. a 48. Roslovic, 13. Atkinson, 47. Jenner, 58. Del Zotto, 59. Stenlund. Střely na branku: 26:43. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson (Columbus), 2. P. Kane (Chicago), 3. Roslovic (Columbus).

Nashville - Detroit 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky: 15. Ellis, 40. Duchene, 59. Fabbro - 20. Fabbri (Hronek), 40. M. Staal. Střely na branku: 23:26. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Fabbro, 2. Josi, 3. Ellis (všichni Nashville).

Winnipeg - Ottawa 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)

Branky: 21. Stastny, 28. Ehlers, 40. Wheeler, 43. Perreault, 54. Pionk - 52. Norris. Střely na branku: 26:42. Hráno bez diváků. 1. Hellebuyck, 2. Stastny, 3. Appleton (všichni Winnipeg).

Dallas - Carolina 3:5 (0:1, 3:2, 0:2)

Branky: 26. Pysyk, 29. Hintz, 32. Pavelski - 17. Aho, 26. J. Staal, 40. B. McGinn, 44. Niederreiter, 60. Foegele. Diváci: 3687 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Staal (Carolina), 2. Hintz (Dallas), 3. Niederreiter (Carolina).

Florida - Tampa Bay 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Branky: 9. Vatrano, 29. Wennberg, 33. Ekblad, 35. Verhaeghe, 59. Connolly - 31. a 41. B. Point (na první Palát). Střely na branku: 29:21. Diváci: 3808 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Ekblad, 2. Wennberg (oba Florida), 3. B. Point (Tampa Bay).

Montreal - Edmonton 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky: 9. Khaira, 22. Nurse, 45. Barrie. Střely na branku: 38:31. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. M. Smith, 3. Nurse (všichni Edmonton).

NY Islanders - Pittsburgh 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 6. Cizikas, 17. Pageau, 54. Barzal - 12. Rust, 28. Aston-Reese, 60. Malkin, rozhodující sam. nájezd Crosby. Střely na branku: 29:35. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Rust, 2. Malkin (oba Pittsburgh), 3. Pageau (NY Islanders).

Los Angeles - San Jose 6:2 (3:1, 0:1, 3:0)

Branky: 3. Kopitar, 10. Grundström, 13. Wagner, 45. Anderson-Dolan, 46. Iafallo, 47. J. Carter - 17. a 38. Hertl. Střely na branku: 31:31. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Grundström, 2. Anderson-Dolan, 3. Doughty (všichni Los Angeles).

Vancouver - Calgary 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky: 27. Boeser - 19. Giordano, 35. Mangiapane, 46. J. Gaudreau. Střely na branku: 26:34. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. J. Gaudreau (Calgary), 2. Höglander (Vancouver), 3. Markström (Calgary).

Vegas - Anaheim 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka: 53. Comtois. Střely na branku: 21:28. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Comtois, 2. Gibson (oba Anaheim), 3. M.-A. Fleury (Vegas).