Tři Krejčího asistence vedly k obratu a Boston porazil Floridu

31. 3. 2018 22:33
Útočník David Krejčí byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu NHL, když pomohl k výhře Bostonu nad Floridou třemi asistencemi.
David Krejčí byl jedním ze strůjců bostonského obratu.
David Krejčí byl jedním ze strůjců bostonského obratu. | Foto: Reuters

Boston - Útočník David Krejčí se v odpoledním utkání NHL třemi asistencemi podílel na výhře hokejistů Bostonu 5:1 nad Floridou. Byl za to vyhlášen druhou hvězdou zápasu a Bruins se posunuli do čela Východní konference. Na jeden gól přihrál i druhý český hráč v domácí sestavě David Pastrňák.

Krejčí sehrál třetí tříbodový zápas v sezoně. Po jeho asistencích otočili ještě v první třetině výsledek Nick Holden a Jake DeBrusk a po změně stran zvýšil Ryan Donato. Pastrňák byl u přesilovkového gólu Patrice Bergerona na 4:1 a ještě před druhou přestávkou završil skóre DeBrusk, který si s bilancí 2+1 vysloužil ocenění pro první hvězdu utkání.

NHL:

Boston - Florida 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)

Branky: 15. a 37. DeBrusk (na první Krejčí), 12. Holden (Krejčí), 22. Donato (Krejčí), 34. Bergeron (Pastrňák) - 5. McGinn. Střely na branku: 33:31. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. DeBrusk, 2. Krejčí, 3. Rask (všichni Boston).

Detroit - Ottawa 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 25. Larkin, 45. Athanasiou. Střely na branku: 27:31. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Howard, 2. Larkin, 3. Athanasiou (všichni Detroit).