reklama

Ukončí Eliáš kariéru? Fyzicky na návrat mám, ale jsou i jiné věci než hokej, říká. Brzy se rozhodne

Patrik Eliáš v dresu New Jersey, za jiný klub v NHL nehrál. Patrik Eliáš v dresu New Jersey, za jiný klub v NHL nehrál. autor: Reuters
Patrik Eliáš po květnové operaci kolena pořád pouze trénuje a zůstává volným hráčem. Pokud brzy nepodepíše smlouvu, do letošního ročníku hokejové NHL už nezasáhne. Z jeho nedávného rozhovoru vyplývá, že uvažuje o konci kariéry.

Praha – Běžely závěrečné vteřiny posledního klání New Jersey v ročníku. Patrik Eliáš hlídkoval před bránou, aby odtud vsítil gól na konečných 5:1. Debakl Toronta podpořil celkem třemi body. "Skvělý návrat krátce po zranění," pokyvovali v dubnu mnozí fanoušci. Možná ale viděli derniéru klubové legendy.

Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Prohlédněte zde

Eliáš šel nedlouho poté na operaci kolena, aby mohl dál nastupovat v NHL. Kvůli rehabilitaci však zmeškal start současné sezony i její dosavadní průběh. Když vyjede na led, tak pouze v rámci tréninku se zraněnými hokejisty Devils. Navíc nemá smlouvu a moc času mu nezbývá.

Když před pátečním utkáním týmu promluvil v zámořském rozhlasovém pořadu, nezněl, jako by návrat plánovat každou chvílí.

"Moc děkuji Rayovi (Sherovi, generálnímu manažerovi New Jersey, pozn. red.), že mi dává všechno, co potřebuju k návratu," prohlásil Eliáš. "Po všech těch letech a zraněních je to těžké. Brzy se ale musím rozhodnout. Nejen proto, abych k sobě byl upřímný, ale taky kvůli respektu, který mám ke klukům a trenérům."

Pokud chce 40letý útočník nastoupit v závěru základní části, musí podepsat kontrakt nejpozději 1. března, kdy končí přestupové období.

Pomůže Eliáš milovanému klubu do play-off a dohlédne na českého nováčka Pavla Zachu, nebo dá přednost rodině?

Utkání hvězd rozhodl hokejista, na kterého v Chomutově hučeli. O milion dolarů se podělí i Gretzky Utkání hvězd rozhodl hokejista, na kterého v Chomutově hučeli. O milion dolarů se podělí i Gretzky Prohlédněte zde

"Mluvil jsem s Rayem před Vánoci, vysvětlil jsem mu, jak na tom jsem. Upřímně si myslím, že fyzicky na návrat mám. Pro mě je ale důležitější, jak na tom jsem psychicky," rozmluvil se český veterán. "Je těžké to vysvětlit. Když máte za sebou různá zranění, zanechá to ve vás pochybnosti, ale zároveň si začínáte uvědomovat, že na vás něco čeká po kariéře. Samozřejmě mám na mysli rodinu a vůbec všechno, co jsem nemohl dělat 25, možná 30 let. Dostávám se blíž k tomu, abych si tyhle věci chtěl užívat."

"Nehodlám jít zpátky na led jen kvůli pocitu ze hry. Pořád chci být dost dobrý na to, abych pomohl týmu," doplnil své povídání Eliáš.

Ať už letos učiní jakékoliv rozhodnutí, je jisté, že na led New Jersey se ještě vrátí. Jako klubovou legendu s víc než tisícovkou bodů na kontě ho čeká nejedna pocta.

reklama