Vaněček patřil v NHL mezi hvězdy zápasu, Zacha skóroval

27. 1. 2021 7:03
Brankář Vítek Vaněček se podílel v NHL 32 zákroky na výhře Washingtonu 3:2 nad New Yorkem Islanders a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.
Vít Vaněček
Vít Vaněček | Foto: Reuters

Ve třinácti zápasech úterního programu skóroval z českých hráčů pouze Pavel Zacha, který zmírnil gólem v předposlední minutě prohru New Jersey 3:5 od Philadelphie. David Krejčí přihrál v prodloužení na rozhodující branku Bostonu, který udolal Pittsburgh 3:2.

Islanders překonali Vaněčka v 16. a 30. minutě, čímž otočili na 2:1. U první branky byl český gólman při teči bezmocný a v polovině utkání potrestal špatnou rozehrávku Zdena Cháry Mathew Barzal, který zblíza poslal puk bekhendem pod břevno. Oslabený Washington ale otočil, rozhodující gól vstřelil Justin Schultz v čase 59:33. Capitals tak bodovali i v sedmém utkání sezony, v pěti chytal Vaněček.

Philadelphia vedla na začátku prostřední třetiny 2:0, obě branky dal James van Riemsdyk. U jeho první trefy asistoval Jakub Voráček, který je s osmi body (1+7) nejproduktivnějším českým hráčem v soutěži. New Jersey ještě před druhou sirénou srovnalo, ale soupeř v rozmezí 48. až 59. minuty odskočil na 5:2. Poslední slovo měl z dorážky Zacha, který skóroval i v minulém utkání.

Boston, který ještě v 50. minutě vedl 2:0, rozhodl jedenáct sekund před koncem prodloužení z úniku dva na brankáře. Vítězný gól dal Craig Smith, který si vyměnil puk s Krejčím a překonal Tristana Jarryho. Chvíli předtím neproměnil na druhé straně Pittsburgh stejnou situaci, když Jevgeniji Malkinovi vystihl přihrávku skvělým zákrokem brankář Tuukka Rask.

Výsledky NHL

Boston - Pittsburgh 3:2 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)

Branky: 8. Marchand, 28. N. Ritchie, 65. C. Smith (Krejčí) - 50. Zucker, 57. Kapanen. Střely na branku: 36:30. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. C. Smith, 2. Marchand, 3. T. Rask (všichni Boston).

Buffalo - NY Rangers 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Branky: 13. Cozens, 27. Rieder, 28. Eichel - 7. Kreider, 20. K. Miller. Střely na branku: 24:30. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Ristolainen, 2. Cozens, 3. Rieder (všichni Buffalo).

New Jersey - Philadelphia 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)

Branky: 32. McLeod, 37. Zajac, 59. Zacha - 16. a 21. J. van Riemsdyk (na první Voráček), 48. Patrick, 53. Farabee, 59. Provorov. Střely na branku: 26:31. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. J. van Riemsdyk, 2. Provorov, 3. Giroux (všichni Philadelphia).

Washington - NY Islanders 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky: 12. Carlson, 38. Sprong, 60. J. Schultz - 16. Dobson, 31. Barzal. Střely na branku: 37:34. Brankář Vítek Vaněček odchytal za Washington celý zápas, inkasoval dva góly z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 94,12 procenta. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. J. Schultz, 2. Vaněček, 3. Carlson (všichni Washington).

Columbus - Florida 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 3. Stenlund, 10. Texier, 42. Atkinson - 60. a rozhodující sam. nájezd Hörnqvist, 14. Verhaeghe, 24. Barkov. Střely na branku: 22:31. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Hörnqvist, 2. Barkov (oba Florida), 3. Atkinson (Columbus).

Nashville - Chicago 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0)

Branky: 25. Trenin, 52. Mikael Granlund, 62. Josi - 3. D. Strome (Kubalík), 32. Janmark. Střely na branku: 39:20. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Mikael Granlund, 3. Trenin (všichni Nashville).

Winnipeg - Edmonton 6:4 (2:3, 0:0, 4:1)

Branky: 6. a 60. Copp, 15. Perreault, 44. Ehlers, 46. Stastny, 47. Lowry - 2. Draisaitl, 10. A. Larsson, 12. Nugent-Hopkins, 59. McDavid. Střely na branku: 33:26. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Ehlers, 2. Copp, 3. Lowry (všichni Winnipeg).

Minnesota - Los Angeles 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 42. Eriksson Ek - 25. MacDermid, 46. Grundström. Střely na branku: 33:21. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Petersen (Los Angeles), 2. Eriksson Ek (Minnesota), 3. Grundström (Los Angeles).

Dallas - Detroit 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 26. J. Klingberg, 62. Dickinson - 12. Naměstnikov. Střely na branku: 22:21. Diváci: 4109. Hvězdy zápasu: 1. Dickinson, 2. J. Klingberg (oba Dallas), 3. Naměstnikov (Detroit).

Calgary - Toronto 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Branky: 22. a 50. J. Gaudreau, 35. Lucic - 4. Simmonds, 15. Matthews, 23. Boyd, 53. Marner. Střely na branku: 26:21. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. J. Gaudreau (Calgary), 2. Marner (Toronto), 3. E. Lindholm (Calgary).

Colorado - San Jose 7:3 (3:1, 4:1, 0:1)

Branky: 18. a 36. Saad, 17. Donskoi, 20. Rantanen, 22. Ničuškin, 26. Girard, 34. D. Toews - 11. Donato, 28. Gregor, 53. Couture. Střely na branku: 40:32. Hráno bez diváků.

Arizona - Anaheim 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka: 11. Heinen. Střely na branku: 31:24. Diváci: 1808. Hvězdy zápasu: 1. Gibson (Anaheim), 2. Kuemper (Arizona), 3. Heinen (Anaheim).

Vegas - St. Louis 4:5 po sam. nájezdech (1:3, 1:1, 2:0 - 0:0)

Branky: 22., 51. a 57. Pacioretty, 4. Tuch - 5. a 9. Perron, 11. Schwartz, 31. Kyrou, rozhodující sam. nájezd B. Schenn. Střely na branku: 46:25. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty (Vegas), 2. B. Schenn, 3. Binnington (oba St. Louis).