reklama

Vezinova trofej čeká na dvojnásobného držitele, získá ji Bobrovskij, Price nebo Holtby

Braden Holtby Braden Holtby autor: Reuters
Sergej Bobrovskij získal cenu pro nejlepšího brankáře NHL v roce 2013, Carey Price se prestižního ocenění dočkal před dvěma lety. V letošní nominaci je ještě Braden Holtby, obhájce vítězství z minulého ročníku.

New York - Rus Sergej Bobrovskij z Columbusu a Kanaďan Carey Price z Montrealu mohou podruhé v kariéře získat Vezinovu trofej pro nejlepšího brankáře hokejové NHL. Spolu s nimi je v nominaci další kanadský gólman Braden Holtby z Washingtonu, který na ocenění kandiduje druhým rokem po sobě.

Krásná Sobotkova akce rozhodla o postupu Blues. Končí Minnesota, Montreal a San Jose Krásná Sobotkova akce rozhodla o postupu Blues. Končí Minnesota, Montreal a San Jose Čtěte zde

Bobrovskij, který cenu získal v roce 2013, měl v základní části nejlepší úspěšnost zákroků 93,1 procenta. S 41 vychytanými výhrami vytvořil klubový rekord Blue Jackets a byl třetí mezi brankáři v sezoně, stejně jako se sedmi čistými konty. Od konce listopadu do začátku ledna držel vítěznou šňůru ve 14 zápasech, což byla druhá nejdelší série v historii ligy.

Price má Vezinovu trofej z roku 2015, kdy obdržel i Hartovu trofej pro nejužitečnějšího hráče NHL. Parádně mu vyšel hlavně úvod soutěže, kdy vyhrál prvních deset zápasů bez ztráty bodu. Sezonu zakončil s 37 vítězstvími.

Holtby dominoval s devíti čistými konty a první místo mu vyneslo i 42 výher, které vychytal rovněž Cam Talbot z Edmontonu.

Vítěz ankety bude vyhlášen na galavečeru NHL 21. června v Las Vegas.

reklama