reklama

Video: Kaše uhranul fanoušky Anaheimu, jeho kulišárna ale maratonské nájezdy nerozhodla

Podívejte se na nájezd Ondřeje Kašeho nhl.com
Český útočník Ondřej Kaše zazářil při svém teprve čtvrtém startu v hokejové NHL, když nastřelil dvě tyčky a proměnil nájezd v rozhodujícím rozstřelu. Jeho Anaheim sice doma s New Yorkem Islanders prohrál 2:3, ale i tak zaujal nejen fanoušky Ducks.

Anaheim – Chybělo málo a byl to jeho večer. Český hokejový útočník Ondřej Kaše ve svém čtvrtém startu v NHL za Anaheim nastřelil dvě tyčky a proměnil nájezd v rozhodujícím rozstřelu, který ale nakonec Duck prohráli až ve 14. sérii a New York Islanders je porazil 3:2. Jednadvacetiletý rodák z Kadaně byl ale vyhlášen třetí hvězdou zápasu a uhranul fanoušky, novináře i trenéra Anaheimu.

Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Prohlédněte zde

Kaše přišel z farmy do Anaheimu teprve na začátku listopadu a od té doby dostává prostor na ledě kolem deseti až dvanácti minut. I to mu ale v úterý stačilo, aby na sebe strhnul pozornost.

V základní hrací době po pěkných akcích dvakrát nastřelil tyč. Pak utkání dospělo do rozhodujících nájezdů, které ne a ne žádný z týmů ukončit. Kaše naskočil do osmé série a navzdory tlaku si počínal jako zkušený mazák, puk si nechal nejprve trochu utéct, ale pak zakončil precizní blafák do bekhendu a brankáře Greisse parádně vykoupal.

Jenže Islanders vyrovnali, dotáhli nájezdy až do 14. série a rozstřel nakonec ovládli v poměru 5:4. I tak byl český mladík po utkání za hvězdu.

"Je to mladý, ale už zkušený hráč. Při nájezdu ukázal, že má skvělé ruce. Sice je to ještě kluk, ovšem rozhodně není mimo. Zaslouží pochvalu," pronesl po zápase na jeho konto trenér Anaheimu Randy Carlyle.

Podobně to vidí i novináři a fanoušci Ducks. "Myslím, že Ondřej Kaše odehrál opravdu fantastický zápas. Bohužel nastřelil dvě tyčky, ale předvedl hvězdný nájezd," napsal na Twitter Steve Brown.

reklama