reklama

Video: Talent Hronek se zaskvěl úchvatným nájezdem, dočká se ještě letos startu v NHL?

Filip Hronek byl na MS dvacítek v roce 2017 českým kapitánem. Filip Hronek byl na MS dvacítek v roce 2017 českým kapitánem. autor: ČTK
Talentovaný český obránce Filip Hronek na farmě Detroitu září. V noci na čtvrtek si připsal devátý gól v sezoně a k tomu přidal parádní samostatný nájezd.

Grand Rapids - "Před další sezonou chceme zkusit zabudovat do týmu dva tři mladé hráče," prohlásil nedávno Ken Holland, generální manažer Detroitu. "Například chceme vidět, co dokáže Hronek."

Pokud se šéf Red Wings díval na noční duel AHL mezi Grand Rapids a Texasem, Hronek mu ukázal dost jasně, čeho je schopen, když hned dvakrát překonal brankáře soupeře.

Obzvláště druhý gól, který vstřelil v nájezdech, se řadí mezi ty, na které bude nejen on sám ještě dlouho vzpomínat. 

Griffins, kteří jsou oficiální farmou Detroitu, právě díky této trefě vyhráli zápas 3:2. A protože Red Wings už jsou bez šance na postup do play off, dá se čekat, že Hronkovy trefy neuniknou pozornosti šéfů z města motorů. 

Ostatně dvacetiletý český bek září v průběhu celé sezony AHL. Jako nováček je s 33 kanadskými body v 61 zápasech na hraně elitní desítky bodování obránců a také ve statistice plus/minus (+22) se řadí mezi nejlepší v soutěži. 

"Jsem rád, že se o mně mluví v souvislosti s NHL, ale ta je ještě daleko," řekl před několika dny v rozhovoru pro Aktuálně.cz sám Hronek. "Furt je na čem pracovat."

Česku "potají" roste ofenzivní bek pro NHL. Bývalý útočník září na farmě, v USA leccos nechápe Česku "potají" roste ofenzivní bek pro NHL. Bývalý útočník září na farmě, v USA leccos nechápe Čtěte zde
reklama