Voráček dal v NHL 200. gól, z výhry se ale radoval Rittich, přestože znovu chyboval

23. 11. 2019 22:19
Jakub Voráček překonal Davida Ritticha, vstřelil 200. gól v NHL a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, hokejisté Philadelphie ale doma s Calgary prohráli 2:3 po samostatných nájezdech.
Jakub Voráček
Jakub Voráček | Foto: Milan Kammermayer

Skóroval také Jakub Vrána z Washingtonu, jenž v domácím utkání s Vancouverem rovněž otevřel skóre. Capitals nakonec prohráli 1:2 po nájezdech.

Voráček se v listopadu střelecky prosadil poprvé, předtím vyšel ve 12 zápasech naprázdno. Český útočník se ve 34. minutě vrhl za ležícím pukem do brankoviště a poslal ho do sítě za Rittichova záda. Hranice 200 gólů v elitní zámořské lize dosáhl jako 18. český hokejista v historii.

Voráčkova jubilejní trefa:

Calgary dokázalo v třetí třetině dvakrát vyrovnat a v nájezdech mu zajistil bod navíc Matthew Tkachuk. Rittich si ve hře připsal 36 zákroků a v nájezdech na něj nevyzrál ani jeden ze tří střelců Flyers.

Během utkání se ale podepsal pod vedoucí gól soupeře, když se mu opět nevyplatil výlet za branku a Kevin Hayes snadno skóroval.

Podívejte se na Rittichovu chybu a gól Flyers na 2:1:

Vrána dal jedenáctý gól v sezoně, z českých hráčů je lepší jen lídr střeleckého pořadí celé ligy David Pastrňák z Bostonu. Ve třetí minutě se nehlídaný český útočník dostal k puku v kruhu pro vhazování a prudkou střelou bez přípravy překonal Jacoba Markströma.

Vránova přesná dělovka:

Vrána mohl přidat i další gól, ale puk z brankové čáry za gólmanem Canucks vyškrábl vracející se zadák Tyler Myers.

Vancouver ještě v úvodní třetině vyrovnal a v nájezdech byl jediným úspěšným střelcem Bo Horvat. Rozhodl v sedmé sérii, Vrána předtím nedokázal skórovat ze čtvrtého nájezdu Capitals.

Výsledky NHL:

Philadelphia - Calgary 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)

Branky: 34. Voráček, 57. K. Hayes - 42. Mangiapane, 59. E. Lindholm, rozhodující sam. nájezd Tkachuk. Střely na branku: 38:27. Rittich odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval dvě branky z 38 střel a úspěšnost zásahů měl 94,74 procenta. Diváci: 17.198. Hvězdy zápasu: 1. Tkachuk (Calgary), 2. Voráček (Philadelphia), 3. Mangiapane (Calgary).

Washington - Vancouver 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 3. Vrána - 14. E. Pettersson, rozhodující sam. nájezd Horvat. Střely na branku: 33:33. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Markström (Vancouver), 2. Holtby (Washington), 3. E. Pettersson (Vancouver).