Philadelphie vyhrála a Voráček vymyslel první gól zápasu, Mrázek vychytal výhru proti Islanders

Aktualizováno 5. 12. 2016 8:25
Český útočník Philadelphie Flyers Jakub Voráček se podílel na vítězství svého týmu proti Nashvilu 4:2 jednou asistencí. Brankář Detroitu Red Wings Petr Mrázek vychytal vítězství proti New Yorku Islander.
NHL: Boston Bruins at Philadelphia Flyers, Jakub Voráček, SImmonds, Giroux
NHL: Boston Bruins at Philadelphia Flyers, Jakub Voráček, SImmonds, Giroux | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Philadelphie uspěli v nedělním utkání NHL i s přispěním jedné asistence Jakuba Voráčka v Nashvillu 4:2 a připsali si pátou výhru v řadě. Další spolehlivý výkon podal Petr Mrázek, který na ledě New Yorku Islanders kryl 32 střel a dovedl Detroit k výhře 4:3 v prodloužení.

Gudas nehrál, byl nemocný

Voráček připravil první gól utkání, když Wayne Simmonds usměrnil v přesilové hře jeho střílenou přihrávku do branky. "Říkal mi, že jakmile bude mít možnost střílet z první, ať jdu před bránu. Nastavil jsem hůl, on mi ji trefil a puk se od ní odrazil do branky," popsal spolupráci s Voráčkem Simmonds.

Philadelphia přišla o vedení 1:0 i 2:1, ale na její třetí trefu už domácí odpověď nenašli. Gólovou pojistku přidali Flyers při závěrečné power play. "Špatně jsme začali, a i když šel náš výkon nahoru, nestačilo to. Každý musí makat celý zápas na plno," řekl domácí útočník Filip Forsberg. V sestavě vítězů chyběl kvůli nemoci Radko Gudas.

S Mrázkem v brance Detroit sbírá body

Mrázek na ledě Islanders inkasoval jako první, když po hezké akci zakončoval Anders Lee do prázdné branky. Ale obránce Detroitu Mike Green dvakrát dobře podpořil útok a pomohl otočit skóre. Po vyrovnání Johnnyho Boychuka, který českého gólmana prostřelil z pravého kruhu, strhl vedení na stranu hostí pěknou tečí Henrik Zetterberg.

New York si vynutil dorážkou Joshe Baileyho prodloužení, ve kterém ale rozhodl z přečíslení tři na dva střelou do růžku Danny DeKeyser. Mrázek si připsal sedmou výhru v sezoně a při zranění Jimmyho Howarda, který už začal v neděli s tréninkem, si upevňuje pozici v brankovišti Detroitu - ve čtyřech zápasech inkasoval osm branek ze 124 střel a tým s ním v zádech získal šest z osmi možných bodů.

"Vždy je co zlepšovat, ale líbilo se mi, jak jsme zápas zvládli po psychické stránce. Neuznali nám gól, soupeř dvakrát vyrovnal. Ale my jsme nepanikařili a dál pokračovali v naší hře. Odehráli jsme dobrý zápas," těšilo útočníka Detroitu Franse Nielsena.

Calgary deklasovalo Anaheim

Hokejisté Calgary rozstříleli na vlastním ledě Anaheim 8:3. Rozhodující trhák si kanadský klub vypracoval v rozmezí 32. až 38. minuty, kdy odskočil z 1:1 na 6:1. O branky se zasloužilo osm různých střelců a pouze dva jejich útočníci nebodovali - jedním z nich byl Michael Frolík, který přitom nastupoval v první formaci. Povzbuzením byl pro domácí návrat jejich lídra Johnyho Gaudreaua, který dal úvodní gól a na další přihrál.

Přestřelka se strhla i v Los Angeles, kde domácí podlehli Montrealu 4:5 po samostatných nájezdech. Naopak Carolina udolala Tampu Bay 1:0 v prodloužení a doma vyhrála pošesté za sebou. "Není v tom nic magického. Prostě jsme na zápas připraveni a bojujeme," vysvětloval úspěšnou sérii gólman Hurricanes Cam Ward, který zneškodnil třicet střel.

Souboj brankářů rozhodl ve druhé minutě prodloužení Phillip Di Giuseppe, ale hostující trenér Jon Cooper se zlobil, že Benu Bishopovi znemožnil lépe zasáhnout Viktor Stalberg. "Kopl mu do hokejky a mezi jeho betony puk prošel do branky. Říkali, že to nebyl záměr, ale rozhodně mu bránil v chytání," vysvětloval.

NHL:

Los Angeles - Montreal 4:5 po sam. nájezdech (0:1, 4:2, 0:1 - 0:0)

Branky: 21. Carter, 24. Shore, 31. Doughty, 38. Lewis - 3. a 26. Pacioretty, 32. Radulov, 43. A. Shaw, rozhodující sam. nájezd Byron. Střely na branku: 31:30. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Radulov (Montreal), 2. Kopitar (Los Angeles), 3. Pacioretty (Montreal).

Carolina - Tampa Bay 1:0 v prodl.

Branka: 62. Di Giuseppe. Střely na branku: 30:30. Diváci: 11.521. Hvězdy zápasu: 1. Ward, 2. Di Giuseppe (oba Carolina), 3. Bishop (Tampa Bay).

NY Islanders - Detroit 3:4 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)

Branky: 6. Lee, 42. Boychuk, 56. Bailey - 13. a 35. Green, 54. Zetterberg, 62. DeKeyser. Střely na branku: 35:34. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval tři branky z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 91,43 procenta. Diváci: 13.789. Hvězdy zápasu: 1. Green, 2. DeKeyser (oba Detroit), 3. Boychuk (NY Islanders).

Nashville - Philadelphia 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Branky: 24. Järnkrok, 32. Wilson - 19. a 27. Simmonds (na první Voráček), 37. Raffl, 60. VandeVelde. Střely na branku: 32:28. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Simmonds (Philadelphia), 2. Wilson (Nashville), 3. Raffl (Philadelphia).

Chicago - Winnipeg 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 54. Panarin - 40. Little, 56. Copp. Střely na branku: 26:32. Diváci: 21.383. Hvězdy zápasu: 1. Copp (Winnipeg), 2. Darling (Chicago), 3. Byfuglien (Winnipeg).

Calgary - Anaheim 8:3 (1:0, 5:1, 2:2)

Branky: 3. Gaudreau, 32. Brouwer, 33. Chiasson, 33. Stajan, 37. Bennett, 38. Hamilton, 46. Monahan, 56. Giordano - 23. a 57. Kesler, 57. L. Shaw. Střely na branku: 25:33. Diváci: 17.840. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau, 2. Bennett, 3. Chiasson (všichni Calgary).

Edmonton - Minnesota 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 3. Maroon - 20. Coyle, 64. Koivu. Střely na branku: 29:33. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk (Minnesota), 2. Gustavsson (Edmonton), 3. Koivu (Minnesota).