Kaše se vrátil z farmy do prvního týmu Anaheimu a zazářil. Dal dva góly, stal se hvězdou zápasu

14. 1. 2018 7:24
Pavelec po pěti gólech musel z brány, dalším Čechům se ale dařilo. Voráček si přípsal další dvě asistence a je stále nejlepším nahravačem NHL.
Ondřej Kaše (Anaheim Ducks)
Ondřej Kaše (Anaheim Ducks) | Foto: ČTK

New York - Hokejový útočník Ondřej Kaše se v sobotu v kalifornském derby v NHL blýskl třemi body za dvě branky a asistenci a výrazně se tak podílel na vítězství Anaheimu 4:2 v Los Angeles.

Kadaňský rodák se dočkal ocenění pro první hvězdu večera. Jakub Voráček přispěl dvěma nahrávkami k výhře Philadelphie 5:3 v New Jersey a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Centr David Krejčí z Bostonu pomohl gólem porazit Montreal 4:3 po samostatných nájezdech.

Dvaadvacetiletý Kaše nastoupil za Anaheim poprvé od 31. prosince. Kvůli chřipce zmeškal tři zápasy a po návratu z marodky se rozehrál na farmě v San Diegu.

Návrat do sestavy Ducks náležitě oslavil. V sedmé minutě vyrazil ze středního pásma do útočné třetiny a střelou z úhlu z pravého kruhu zaskočil gólmana Jonathana Quicka. V závěru první třetiny se nahrávkou podílel na gólu Ryana Keslera v přesilovce.

Druhou trefu Kaše zaznamenal v 43. minutě. Útočník Nick Ritchie za brankou Kings obral o puk Quicka a naservíroval ho najíždějícímu Kašemu, který pohotově zakončil do odkryté branky a zvýšil na 3:0. Los Angeles se díky dvěma trefám dostalo Anaheimu na dostřel, ale Corey Perry pojistil výhru gólem při power play domácích.

New Jersey se na počátku druhé třetiny ujalo vedení 2:1, ale Flyers odpověděli čtyřmi brankami v rozmezí 32. až 53. minuty. U přesilovkové trefy Waynea Simmondse na 2:2 asistoval Voráček. Philadelphie dokonala obrat na konci prostřední části v další početní výhodě, kterou využil střední útočník Sean Couturier druhým gólem v zápase.

V 45. minutě zvýšil Travis Konecny na 4:2 po samostatném úniku. Střelecký účet pensylvánského mužstva uzavřel Michael Raffl. Centr Valtteri Filppula najel do útočného pásma a na pravý kruh přihrál Voráčkovi, který našel před brankou rakouského forvarda, jenž bekhendem překonal gólmana Coryho Schneidera. Kladenský rodák je s 45 přihrávkami nejlepším nahrávačem ligy a s 53 body pátý v kanadském bodování.

Devils už pouze snížili. Pavel Zacha si v dresu domácích pohoršil statistiku plus/minus o dva záporné body. Flyers zvítězili počtvrté za sebou, New Jersey neuspělo v šestém utkání v řadě. "V těchto divizních soubojích musíte vyhrávat, abyste si zajistili play off," prohlásil Couturier, s 25 brankami nejlepší kanonýr mužstva.

Philadelphii se v průběhu čtyřzápasové vítězné šňůry povedlo využít sedm z čtrnácti přesilovek. "Někdy se štěstím skórujete a jindy zase dobře mícháte s pukem, ale nepadne vám to tam. Hrajeme spolu už dlouho a víme, co musíme zlepšit, když nám něco nejde," uvedl Voráček.

Jednatřicetiletý Krejčí v 38. minutě sedmou trefou v ročníku zařídil nerozhodný stav 3:3. Rodák ze Šternberka vyhrál v útočné třetině vhazování, útočník Jake DeBrusk posunul na modrou k obránci Charliemu McAvoyovi, jehož střelu zblokoval montrealský zadák Jakub Jeřábek. Ten ale nedokázal zpracovat puk a toho využil Krejčí, který střelou z mezikruží pokořil brankáře Careyho Price.

Rozhodující samostatný nájezd proměnil Brad Marchand. David Pastrňák v souboji jeden na jednoho proti Priceovi neuspěl. Bruins bodovali v dvanáctém utkání po sobě.

Zápas nepříjemně poznamenala situace z 39. minuty. Bek Zdeno Chára vypálil od modré tvrdý projektil, který zasáhl do hlavy útočníka Philipa Danaulta. Čtyřiadvacetiletý Kanaďan zůstal na ledě ležet přes deset minut a ze hry ho museli odnést na nosítkách. Zbývajících 97 sekund druhé třetiny se dohrálo před začátkem závěrečné dvacetiminutovky.

"Chtěl jsem se ujistit, že je v pořádku. Reagoval a to mě uklidnilo. Doufejme, že se uzdraví," řekl Chára.

Gólman Ondřej Pavelec z New Yorku Rangers nedochytal městské derby proti Islanders, po páté inkasované brance přenechal v 27. minutě místo Henriku Lundqvistovi. Rangers prohráli 2:7. Dvacetiletý nováček Mathew Barzal k triumfu přispěl pěti body za dvě trefy a tři nahrávky. U čtyř branek asistoval střední útočník Jordan Eberle.

Centr Jevgenij Malkin se v souboji proti Detroitu podílel na všech trefách Pittsburghu, který uspěl 4:1. Jednatřicetiletý Rus si vylepšil osobní statistiky o dvě branky a dvě přihrávky.

Kapitán Edmontonu Connor McDavid oslavil 21. narozeniny dvěma asistencemi, díky kterým Oilers porazili Vegas 3:2 v prodloužení. Nejproduktivnější hráč uplynulé sezony navíc pokořil hranici 200 bodů jako čtvrtý nejrychlejší hráč v historii NHL.

Výbornou formou se prezentuje Colorado, jež uspělo v Dallasu 4:1 a zvítězilo v šestém zápase za sebou. Avalanche tak spolu s Calgary mají aktuálně nejdelší sérii výher ze všech týmů.

NHL

NY Rangers - NY Islanders 2:7, Pittsburgh - Detroit 4:1, Minnesota - Winnipeg 4:1, Montreal - Boston 3:4 po sam. nájezdech, Dallas - Colorado 1:4, New Jersey - Philadelphia 3:5, Vegas - Edmonton 2:3 v prodl., San Jose - Arizona 6:5 v prodl., Los Angeles - Anaheim 2:4.