Aktualizováno 7. 12. 2016 8:19
Česká stopa byla v nočních zápasech NHL znovu hodně vidět. Vítězný gól Philadelphie vstřelil v prodloužení Jakub Voráček, po čtrnácti zápasech bez gólu se konečně trefil Tomáš Plekanec a Petr Mrázek dovedl Detroit znovu k vítězství.
Radost hráčů Flyers | Video: YouTube

New York – Hokejový útočník Jakub Voráček rozhodl v úterním utkání NHL gólem v prodloužení o výhře Philadelphie 3:2 nad Floridou a stal se třetí hvězdou zápasu. Stejné ocenění získali ještě dva čeští hráči. Tomáš Plekanec, který gólem a asistencí nezabránil prohře Montrealu 2:3 v prodloužení v St. Louis, a Petr Mrázek. Český gólman dovedl Detroit k vítězství 4:3 po nájezdech ve Winnipegu, když kryl 31 střel a tři ze čtyř pokusů domácích v rozstřelu.

V základní hrací době vstřelil obě branky Philadelphie Wayne Simmonds, který tím otočil skóre z 0:1 na 2:1. Ve druhém případě se nejlepší střelec Flyers prosadil při vyloučení Jaromíra Jágra. Aktivní hosté, kteří vyslali na hrdinu utkání Stevea Masona 44 střel, si prodloužení vynutili v 56. minutě trefou Jussiho Jokinena.

V něm zařídil devět sekund před koncem šestou výhru Flyers v řadě Voráček, který se po chybě obrany ocitl sám před gólmanem Jamesem Reimerem a střelou mezi betony rozhodl. "Otočil jsem se a věděl, že když rychle vystřelím, nebude schopen si pokrýt dolní část branky. A to se stalo," komentoval Voráček vítěznou trefu.

Floridě nebylo nic platné, že soupeře výrazně přestřílela 44:25 a ze šňůry šesti venkovních zápasů se vrací jen s jednou výhrou a pěti body. "Hráčům jsem po utkání říkal, že i když už je to pro ně možná frustrující a k vzteku, že těch bodů není víc, tak je v naší hře příliš hodně pozitivního. Není důvod klesat na mysli," uvedl trenér Tom Rowe, který tým převzal před pěti zápasy.

Mrázek inkasoval všechny góly v první třetině, po které Winnipeg vedl 3:1. Ostravský rodák ani za jeden nemohl, protože dvě trefy padly po tečích a třetí přidali domácí z výborně sehraného přečíslení dva na jednoho. V prostřední třetině vyrovnal Detroit trefami Anthonyho Manthy a Thomase Vaneka, který v rozstřelu odvrátil proměněným nájezdem prohru. A v další sérii rozhodl Henrik Zetterberg.

Český gólman inkasoval od první třetiny jen jednou v rozstřelu z hole Patrika Laineho a potvrdil formu, kterou při zranění konkurenta Jimmyho Howarda má - v posledních šesti zápasech si připsal čtyři výhry, zbývající dva zápasy Detroit prohrál v prodloužení.

"V první třetině jsme byli bez šťávy a patřičného nasazení, které je potřeba k úspěchu. Jen talentem a šikovností to neuhrajete. Od druhé části už jsme předváděli mnohem lepší výkon, ke kterému jsme v určité fázi zápasu potřebovali i dobré zákroky gólmana. Mám radost z toho, jak kluci zareagovali na špatný začátek. V týmu je dobrá morálka a máme skvělé vůdce," prohlásil trenér Detroitu Jeff Blashill.

Plekanec si teprvé podruhé v sezoně připsal v jednom utkání více než bod a po jeho akcích vedl Montreal po dvou třetinách 2:0. U první trefy zaznamenal kladenský odchovanec asistenci, když jeho střelu gólman Jake Allen neudržel a puk se po odrazech od Paula Byrona a nakonec brusle Carla Gunnersona dostal do branky. Poté Plekanec, který ukončil půst čtrnácti utkání bez branky, chladnokrevně zakončil bekhendem do růžku brejk dva na jednoho. Obrat St. Louis řídil Jaden Schwartz, který dvě branky dal a na jednu přihrál.

Montreal po skvělém startu vyhrál jen čtyři z posledních jedenácti utkání a v čele soutěže se na něj bodově dotáhlo Chicago, které porazilo Arizonu 4:0. První čisté konto v sezoně si díky 22 zákrokům připsal Scott Darling. Před ním v obraně chyběli Michal Kempný i Michal Rozsíval, kteří zůstali jen mezi náhradníky. Dvě branky Chicaga vstřelil Marián Hossa.

Výsledky NHL:

Buffalo - Edmonton 4:3 v prodl. (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)

Branky: 11. a 60. E. Kane, 14. Gionta, 61. Ristolainen - 31. Eberle, 33. Lucic, 50. Draisaitl. Střely na branku: 26:37. Diváci: 18.149. Hvězdy zápasu: 1. Ristolainen, 2. E. Kane (oba Buffalo), 3. McDavid (Edmonton).

New Jersey - Vancouver 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Branky: 4. Hall, 28. Palmieri, 32. Lovejoy - 22. D. Sedin, 44. H. Sedin. Střely na branku: 22:24. Diváci: 13.126. Hvězdy zápasu: 1. Hall, 2. Lovejoy (oba New Jersey), 3. D. Sedin (Vancouver).

NY Islanders - NY Rangers 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Branky: 8. Mayfield, 18. Chimera, 23. Ladd, 52. Tavares - 21. Vesey, 29. M. Staal. Střely na branku: 32:38. Diváci: 15.795. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Tavares, 3. Mayfield (všichni NY Islanders).

Philadedelphia - Florida 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 18. a 31. Simmonds, 65. Voráček - 16. Barkov, 56. Jokinen. Střely na branku: 25:44. Diváci: 18.999. Hvězdy zápasu: 1. Mason, 2. Simmonds, 3. Voráček (všichni Philadelphia).

St. Louis - Montreal 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)

Branky: 51. a 64. Schwartz, 48. Stastny - 11. Byron (Plekanec), 38. Plekanec. Střely na branku: 31:30. Diváci: 17.646. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz, 2. Stastny (oba St. Louis), 3. Plekanec (Montreal).

Nashville - Colorado 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Branky: 11. Arvidsson, 19. Neal, 26. Subban, 42. Josi - 24. a 34. Duchene, 13. MacKinnon. Střely na branku: 32:28. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Neal, 2. Josi, 3. Ribeiro (všichni Nashville).

Winnipeg - Detroit 3:4 po sam. nájezdech (3:1, 0:2, 0:0 - 0:0)

Branky: 7. Copp, 12. Byfuglien, 14. Laine - 8. Tatar, 31. Mantha, 38. Vanek, rozhodující sam. nájezd Zetterberg. Střely na branku: 34:30. Petr Mrázek odchytal za Detroit celé utkání, inkasoval tři góly z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 91,18 procenta. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Laine (Winnipeg), 2. Larkin, 3. Mrázek (oba Detroit).

Chicago - Arizona 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky: 27. a 57. Hossa, 16. Anisimov, 27. Rasmussen. Střely na branku: 27:22. Diváci: 21.327. Hvězdy zápasu: 1. Hossa, 2. Anisimov, 3. Darling (všichni Chicago).

Dallas - Calgary 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky: 14. McKenzie - 33. Gaudreau, 50. Monahan. Střely na branku: 30:20. Diváci: 17.996. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau (Calgary), 2. Lehtonen (Dallas), 3. Monahan (Calgary).