Voráček sbírá jeden bod za druhým. V Torontu režíroval výhru a byl první hvězdou

Aktualizováno 29. 10. 2017 9:57
Voráček sbíral zkraje sezony hlavně asistence, ale v poslední době mu to i pálí. V Torontu přispěl k výhře Philadelphie gólem a nahrávkou a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Momentálně je třetím nejproduktivnějším hokejistou NHL. V 11 duelech nastřádal 16 bodů (2+14).
Jakub Voráček dostává gratulace ke gólu od Seana Couturiera a Travise Sanheima.
Jakub Voráček dostává gratulace ke gólu od Seana Couturiera a Travise Sanheima. | Foto: ČTK

New York - Hokejový útočník Jakub Voráček přispěl v sobotním utkání NHL gólem a přihrávkou k výhře Philadelphie 4:2 v Torontu a byl vyhlášen největší hvězdou zápasu. Vladimír Sobotka si připsal první trefu sezony, kterou pomohl St. Louis porazit Columbus 4:1. Úspěch Blues podpořil dvěma asistencemi Dmitrij Jaškin. Bilanci dvou přihrávek zaznamenal i Michal Kempný, který s Chicagem prohrál v Coloradu 3:6.

Voráček skóroval ve druhém utkání za sebou a hezkým zakončením dostal v závěru úvodní třetiny Philadelphii do vedení 2:1. Kladenský odchovanec těžil z dobré práce Radka Gudase, který ve středním pásmu zastavil útok domácích a následně přihrál do úniku Voráčkovi. Český útočník se z pravé strany natlačil před branku a prosadil se střelou mezi betony Frederika Andersena.

Povedená byla i Voráčkova přihrávka. Z vlastního pásma vyslal křížným pasem s odrazem o mantinel do protiútoku Claudea Girouxe, který trefou z levého kruhu uzavřel skóre zápasu. "Hráli jsme velmi dobrý hokej celých šedesát minut," konstatoval Voráček. "Toronto je jedním z nejlepších týmů v NHL a má plno mladých a rychlých hráčů. Ale dokázali jsme velmi dobře eliminovat jejich největší zbraně. Je to cenná výhra," dodal.

Voráček získal potřetí za sebou dva body a s bilancí dvou branek a čtrnácti asistencí se posunul na třetí místo v produktivitě soutěže za Stevena Stamkose a Nikitu Kučerova. Duo z Tampy Bay až ve dvanáctém utkání v sezoně poprvé nebodovalo, a i proto Lightning v sobotu podlehli Anaheimu 1:4.

Sobotka měl snadnou práci

Sobotkův gól byl z kategorie snadných. Český útočník otevřel v poslední minutě první třetiny skóre poté, co gólman Joonas Korpisalo neudržel střelu Coltona Parayka. Volný puk Sobotka doklepl z brankoviště do prázdné klece. Zbývající zásahy St. Louis obstarala čtvrtá formace Upshall, Brodziak, Jaškin, která v utkání celkově nasbírala sedm bodů.

"Líbí se mi, jak je naše lajna nasazována a že se na nás také spoléhá," prohlásil Scottie Upshall, který zvýšil na 2:0 po teči střely Joela Edmundsona od modré. U této trefy zaznamenal asistenci Jaškin, který se podepsal i pod čtvrtý gól. Český útočník trefil tyč, ale celou akci dotáhl z dorážky Kyle Brodziak.

Colorado se rychle oklepalo z páteční drtivé prohry 0:7 v Las Vegas a už po 27 minutách hry vedlo nad Chicagem i díky dvěma gólům Mikka Rantanena a Nathana MacKinnona 5:0. Ještě do konce druhé třetiny hosté snížili dvěma brankami, u kterých asistoval Kempný.

V prvním případě šikovně tečoval střelu českého obránce Nick Schmaltz. Druhou gólovou akci založil Kempný zpoza vlastní branky, za kterou ustál napadání soupeře a podél mantinelu přihrál Alexi DeBrincatovi. Ten jeho přihrávku prodloužil do brejku na skórujícího Arťoma Anisimova. Větší drama ale Avalanche nepřipustili.

Montreal se rozstřílel, odnesl to Pavelec

Nejslabší útok soutěže se chytil na gólmanovi Ondřeji Pavelcovi, respektive obraně New Yorku Rangers, která špatně bránila předbrankový prostor. Montreal, který dal v předchozích deseti utkáních jen osmnáct branek, zvítězil 5:4 a svůj průměr překročil už úvodní třetině. Tu kanadský klub ovládl poměrem 3:0 a soupeře v ní přestřílel 19:2.

Rangers v závěrečné části sice vyrovnali na 4:4, ale domácí vzápětí opět udeřili z dorážky a Phillip Danault svým druhým gólem v zápase rozhodl. "Byli jsme hladoví po úspěchu a odrazy hrály s námi. Ale dřeli jsme, abychom se k nim dostali," vysvětlil Danault, který v utkání posbíral čtyři body. Pavelec kryl celkem 38 střel a na gólech nenesl vinu.

Radim Vrbata nenavázal na hattrick z minulého utkání a neuspěl ani v rozstřelu. Mladoboleslavský rodák se ve třetím kole neprosadil s bekhendovým zakončením a na druhé straně vzápětí rozhodl Gustav Nyquist o výhře Detroitu 3:2 na ledě Floridy.

John Tavares vstřelil v rozmezí 41. až 48. minuty čistý hattrick, kterým nasměroval New York Islanders k vítězství 6:2 v Nashvillu. Kapitán Islanders skóroval třikrát v jednom utkání už podruhé v sezoně.

NHL:

Buffalo - San Jose 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Branky: 23. R. O'Reilly, 35. Pominville - 10. Donskoi, 40. Tierney, 57. Couture (T. Hertl). Střely na branku: 33:31. Diváci: 18.892. Hvězdy zápasu: 1. Couture, 2. Dell (oba San Jose), 3. Pominville (Buffalo).

Boston - Los Angeles 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 6. Marchand - 10. a 65. Toffoli. Střely na branku: 30:30. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli (Los Angeles), 2. T. Rask (Boston), 3. Quick (Los Angeles).

Toronto - Philadelphia 2:4 (1:2, 1:2, 0:0)

Branky: 10. a 34. Kadri - 13. Manning, 19. J. Voráček (Gudas), 32. V. Filppula, 36. Giroux (J. Voráček). Střely na branku: 30:30. Diváci: 19.317. Hvězdy zápasu: 1. J. Voráček, 2. Manning (oba Philadelphia), 3. Kadri (Toronto).

Montreal - New York Rangers 5:4 (3:0, 1:2, 1:2)

Branky: 14. a 50. Danault, 8. P. Byron, 12. Galchenyuk, 35. Pacioretty - 23. Bučněvič, 33. Rick Nash, 43. Zibanejad, 47. Skjei. Střely na branku: 43:26. Ondřej Pavelec (Rangers) odchytal 58:31 minuty, inkasoval pět branek z 43 střel a úspěšnost zásahů měl 88,37 procenta. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Danault, 2. Pacioretty (oba Montreal), 3. Rick Nash (Rangers).

Tampa Bay - Anaheim 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Branky: 38. Kunitz - 31. a 49. Rakell, 37. Montour, 40. H. Lindholm. Střely na branku: 32:21. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Rakell, 3. Montour (všichni Anaheim).

Florida - Detroit 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 25. Huberdeau, 29. Dadonov - 31. a rozhodující sam. nájezd Nyquist, 6. Athanasiou. Střely na branku: 46:38. Diváci: 13.085. Hvězdy zápasu: 1. Nyquist, 2. Howard (oba Detroit), 3. Dadonov (Florida).

New Jersey - Arizona 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Branky: 32. a 44. T. Hall, 12. Gibbons, 56. Bratt - 11. Fischer, 32. Perlini, 36. Keller. Střely na branku: 25:37. Diváci: 15.132. Hvězdy zápasu: 1. Bratt, 2. T. Hall, 3. Gibbons (všichni New Jersey).

St. Louis - Columbus 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky: 20. Sobotka, 27. Upshall (Jaškin), 42. Edmundson, 54. Brodziak (Jaškin) - 47. Calvert. Střely na branku: 42:37. Diváci: 17.834. Hvězdy zápasu: 1. Upshall, 2. Allen, 3. Brodziak (všichni St. Louis).

Nashville - NY Islanders 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)

Branky: 24. F. Forsberg, 54. Craig Smith - 41., 43. a 48. Tavares, 5. a 40. Eberle, 30. Pulock. Střely na branku: 30:23. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Eberle (oba NY Islanders), 3. F. Forsberg (Nashville).

Minnesota - Pittsburgh 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky: 14. Winnik, 50. M. Koivu - 12. Malkin. Střely na branku: 29:30. Diváci: 19.064. Hvězdy zápasu: 1. M. Koivu, 2. Dubnyk, 3. Spurgeon (všichni Minnesota).

Colorado - Chicago 6:3 (3:0, 2:2, 1:1)

Branky: 4. a 20. Rantanen, 16. a 23. MacKinnon, 27. Andrighetto, 49. Grimaldi - 28. Schmaltz (Kempný), 35. Anisimov (Kempný), 56. Hartman. Střely na branku: 28:42. Diváci: 17.360. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Rantanen, 3. Bernier (všichni Colorado).

Edmonton - Washington 2:5 (2:1, 0:1, 0:3)

Branky: 13. Maroon, 18. A. Larsson - 41. a 56. Kuzněcov, 20. Smith-Pelly, 31. Eller, 60. Beagle. Střely na branku: 40:31. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Ovečkin (oba Washington), 3. A. Larsson (Edmonton).