Voráček skóroval podvacáté v sezoně, Columbusu dal vítězný gól

8. 4. 2017 21:41
Domácí celek předchozí dva zápasy prohrál a už nemá šanci na postup do play off, ale předposlední utkání v sezoně zvládl. Columbus, který naopak má účast v bojích o Stanleyův pohár jistou, prohrál pošesté za sebou.
NHL, Vancouver-Philadelphia: Jakub Voráček (93) slaví gól
NHL, Vancouver-Philadelphia: Jakub Voráček (93) slaví gól | Foto: Reuters

New York - Jakub Voráček z Philadelphie vstřelil v utkání NHL proti Columbusu vítězný gól. Hokejisté Flyers doma vyhráli 4:2, český útočník se trefil podvacáté v sezoně.

V úvodní třetině zajistili Philadelphii náskok Pierre-Edouard Bellemare a Michael Del Zotto, Blue Jackets ale krátce po návratu z kabin snížili. Na vítězný gól přihrál Voráčkovi v 27. minutě v přesilovce Claude Giroux, volný český útočník si najel před branku a překonal Sergeje Bobrovského.

Výsledky NHL:

Philadelphia - Columbus 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)

Branky: 13. Bellemare, 15. Del Zotto, 27. Voráček, 34. Provorov - 22. S. Jones, 36. Jenner. Střely na branku: 24:22. Diváci: 19.789. Hvězdy zápasu: 1. Provorov, 2. Bellemare, 3. Mason (všichni Philadelphia).

Ottawa - New York Rangers 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky: 24. Hoffman, 30. Brassard, 47. Pageau - 60. Zibanejad. Střely na branku: 33:19. Diváci: 18.976. Hvězdy zápasu: 1. Brassard, 2. Pageau, 3. Hoffman (všichni Ottawa).