Voráček třemi body řídil výhru Columbusu, skórovali také Zacha a Hertl

5. 10. 2021 9:01
Jakub Voráček vstřelil po návratu do Columbusu první gól za svůj staronový tým a celkem třemi body pomohl k výhře v přípravě na NHL na ledě Buffala 5:3. V pondělí skórovali také Pavel Zacha a Tomáš Hertl.

Zacha přispěl k výhře New Jersey 4:1 nad Washingtonem, za který odchytal celý zápas Vítek Vaněček. Hertlův gól na vítězství nestačil, San Jose podlehlo Anaheimu 2:3 po samostatných nájezdech.

Čeští hokejisté bodovali také v zápase Detroitu s Chicagem. V ofenzivně laděném utkání asistovali Filip Hronek, Filip Zadina a Dominik Kubalík. Premiérovou gólovou nahrávku v dresu Bostonu si v zápase Bruins proti Philadelphii (1:2 po samostatných nájezdech) připsal také útočník Jakub Lauko.

Voráček se do Columbusu vrátil po 10 letech ve Philadelphii a ke gólu v pondělí přidal dvě asistence. Prosadil se ve čtvrté minutě, kdy využil přesilovou hru. Kladenský rodák si od mantinelu vybruslil do střelecké pozice v pravém kruhu a ranou na zadní tyč překonal brankáře Luukkonena.

Také druhý bod přidal Voráček v početní výhodě. Na začátku druhé třetiny našel před brankou volného Jennera a ten zvýšil na 3:1. Povedený večer završil bývalý tahoun Philadelphie v 37. minutě, kdy zpoza branky přihrál volnému Lainemu, jenž zajistil Columbusu vedení 4:1.

Voráček v dresu Columbusu nasbíral čtyři body ve dvou zápasech a především v přesilových hrách, v nichž bodoval třikrát, potvrzuje svou důležitost. Blue Jackets mají i díky příspěvku českého útočníka tři výhry z pěti zápasů předsezonní přípravy.

Zacha svou druhou trefou v přípravě zvýšil ve 46. minutě zápasu proti Washingtonu na 3:1 pro New Jersey. Brněnský rodák v početní výhodě prostřelil Vaněčka z levého kruhu. Vaněček po hektickém létě na první výhru ve Washingtonu stále čeká. Brankář, kterého si v rozšiřovacím draftu vybrali Seattle Krakens a obratem ho vyměnili zpět do hlavního města USA, odchytal proti Devils více než 57 minut a inkasoval tři branky z 25 střel.

Souboj Anaheimu se San Jose se dlouho vyvíjel lépe pro hráče Ducks, kteří od 34. minuty vedli 2:0. Sharks však dokázali ještě ve druhé třetině snížit a v 56. minutě poslal zápas do prodloužení Hertl, jenž dorazil Balcersovu střelu. Nastavení rozhodnutí nepřineslo a jediným úspěšným střelcem v samostatných nájezdech byl anaheimský Zegras. Útočník Adam Raška, který v dresu Sharks bojuje o místo v NHL, se za 13 a půl minuty prezentoval osmi hity.

Detroit i přes bodový příspěvek Hronka se Zadinou podlehl na svém ledě Chicagu 4:6. Blackhawks těžili z výborného začátku, Kurashev zvyšoval v 10. minutě po Kubalíkově asistenci již na 3:0. Red Winds dokázali na začátku třetí části srovnat na 4:4, ale závěr patřil opět Chicagu, které dosáhlo na druhou výhru v přípravných duelech. Třemi asistencemi se na úspěchu Blackhawks podílel kapitán Jonathan Toews, který se do sestavy vrací po vynechané sezoně kvůli zdravotním problémům.