Voráčkova série pokračuje. V NHL bodoval pošesté v řadě, Columbusu pomohl k výhře

16. 11. 2021 7:34
Český hokejový útočník Jakub Voráček asistencí pomohl Columbusu k výhře 5:3 nad Detroitem a v NHL bodoval pošesté v řadě. Za poražené Red Wings si jednu gólovou přihrávku připsal obránce Filip Hronek.
Jakub Voráček
Jakub Voráček | Foto: Reuters

Ve 25. minutě zápasu se Hronek zapojil do gólové kombinace Red Wings a devátým kanadským bodem v sezoně potvrdil pozici nejproduktivnějšího českého obránce.

Detroit po trefě Michaela Rasmussena vedl těsně před polovinou zápasu 2:0 a měl nakročeno k páté výhře z posledních šesti zápasů.

Domácí Blue Jackets však dokázali náskok Red Wings smazat a ve třetí třetině zásluhou tří branek otočili vývoj zápasu. V 56. minutě na sebe Jakub Voráček navázal dva obránce a s trochou štěstí přistrčil puk do jízdy Jegoru Činachovi, který v samostatném úniku prvním gólem v NHL srovnal na 3:3.

Zkušený český útočník je s třinácti kanadskými body druhým nejproduktivnějším Čechem v soutěži. Vítěznou trefu Columbusu obstaral minutu a devatenáct sekund před koncem obránce Zach Werenski.

Ve druhém pondělním zápase asistoval Ondřej Palát u vítězného gólu Tampy Bay v souboji s New York Islanders. Hokejisté Lightning porazili newyorský celek 4:1 a prodloužili svou bodovou sérii na osm zápasů

Po chybě Victora Hedmana na útočné modré čáře poslal "Ostrovany" ve 3. minutě do vedení Mathew Barzal. Lightning otočili skóre ještě v první třetině a podíl na tom měl také Palát. Brankář Semjon Varlamov sice přesilovkovou střelu českého útočníka z pravého kruhu zneškodnil, ale vyražený puk se dostal k Anthony Cirellimu, jenž poslal Bolts do vedení 2:1. Výhru Tampy pojistili ve třetí části Brayden Point a Steven Stamkos.

Výsledky NHL:

Columbus - Detroit 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)

Branky: 34. Jenner, 35. A. Boqvist, 56. Činachov (Voráček), 59. Werenski, 60. Texier - 15. Dylan Larkin, 25. M. Rasmussen (Hronek), 54. L. Raymond. Střely na branku: 38:27. Diváci: 15.293. Hvězdy zápasu: 1. Činachov, 2. Werenski, 3. Jenner (všichni Columbus).

Tampa Bay - NY Islanders 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Branky: 4. M. Joseph, 20. Cirelli (Palát), 54. B. Point, 56. Stamkos - 3. Barzal. Střely na branku: 28:26. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Cirelli, 3. Hedman (všichni Tampa).

Centrální divize:

1. Minnesota 14 10 0 4 48:43 20
2. Winnipeg 14 8 3 3 46:38 19
3. Nashville 15 9 1 5 44:39 19
4. St. Louis 14 8 2 4 49:39 18
5. Colorado 12 6 1 5 43:39 13
6. Dallas 13 5 2 6 32:41 12
7. Chicago 15 4 2 9 33:51 10
8. Arizona 15 1 1 13 23:60 3