Voráčkův gól Philadelphii nepomohl, Neuvirth inkasoval čtyřikrát

Aktualizováno 22. 11. 2017 8:50
Philadelphia Flyers i přes Voráčkovu trefu v nočním utkání NHL podlehla Vancouveru 2:5, Dmitrij Jaškin se jednou trefou podílel na kanonádě S. Louis.
Michal Neuvirth
Michal Neuvirth | Foto: ČTK

New York - Hokejový útočník Jakub Voráček gólem nezabránil páté porážce Philadelphie v řadě, tentokrát s Vancouverem 2:5. Brankář Michal Neuvirth inkasoval čtyřikrát a v 35. minutě ho v brankovišti nahradil Brian Elliott. Dmitrij Jaškin pomohl brankou k vítězství St. Louis nad Edmontonem 8:3. Blues se díky triumfu vyšvihli do čela NHL.

Philadelphia se ve druhém utkání po sobě musela obejít bez obránce Radka Gudase, který si odpykává desetizápasový zákaz startů. V sestavě Flyers bude chybět ještě v osmi duelech a vrátit do hry se může až 12. prosince v domácím utkání proti Torontu.

Neuvirth nastoupil poprvé od 4. listopadu a jeho tým šel v 9. minutě zásluhou ruského beka Ivana Provorova do vedení, pak ale český brankář dostal čtyři góly. První dva inkasoval během 19 sekund na přelomu 10. a 11. minuty a v úvodu druhé třetiny jej už podruhé v utkání překonal v přesilové hře Brock Boeser.

Dvacetiletý nováček se prosadil ve třetím utkání po sobě a podeváté z 18 startů. "Všeho, čeho se dotkne, skončí v brance. Je opravdu dobrý," pochválil první hvězdu večera švédský gólman hostů Jacob Markström, který zastavil 36 střel.

Po dalším přesilovkovém zásahu z hole Svena Bärtschiho zápas pro Neuvirtha předčasně skončil. Rodák z Ústí nad Labem pochytal 18 střel a úspěšnost zákroků měl 81,8 procenta, trenér Dave Hakstol po zápase uvedl, že měl Neuvirtha vystřídat dříve. "Jakmile inkasujete čtyřikrát, je těžké se z takové propasti dostat. Hráči ve třetí třetině vyrovnali hru, ale myslím si, že změna po třetím gólu by byla tou jiskrou, kterou tým potřeboval," litoval devětačtyřicetiletý kouč.

Voráček v 50. minutě po přihrávce Claudea Girouxa tvrdou střelou z první snížil a připsal si 26. kanadský bod v sezoně, což ho řadí na osmé místo produktiovity soutěže. Kontaktní branku ale Flyers nepřidali. "Podle mě nehrajeme špatně. Ztrácíme ale zápasy kvůli malým detailům. Musíme se zlepšit v oslabení," konstatoval útočník Sean Couturier.

Výsledek zpečetil gólem při power play Loui Eriksson a Canucks úspěšně načali šestizápasovou šňůru po kluzištích soupeřů.

St. Louis uspělo potřetí v řadě, Edmonton má po debaklu opačnou bilanci. Na kanonádě domácích se čtyřmi body podíleli Vladimír Tarasenko, Brayden Schenn (oba 2+2) a Jaden Schwartz (1+3). Schwartz je čtvrtý v kanadském bodování a hned po něm následují Schenn s Tarasenkem.

Jaškin zvýšil na 2:0 v 8. minutě, kdy u mantinelu přetlačil Ryana Stromea a přesnou střelou pod horní tyč překvapil Cama Talbota, jenž se vzápětí nechal vystřídat. Rodák z Omsku vstřelil druhý gól v sezoně.

Oilers se trápí a v Západní konferenci jsou předposlední. "Z mé pozice je to neomluvitelné. Nemůžu se na nic vymlouvat. V každém ohledu jsme zaostávali. Ani jsme se jim nepřiblížili a hodně mě trápí, co někteří hráči dnes předvedli, spousta z nich. Na nic se nevymlouvám. Jako trenéři jsme zodpovědní za to, aby hráči byli připravení, což se nestalo," zlobil se trenér Todd McLellan.

Montreal prohrál na ledě Dallasu 1:3. Hosté šli sice v 33. minutě do vedení gólem Brendana Gallaghera, ale Stars před koncem druhé třetiny v rozmezí 59 vteřin výsledek otočili. Výhru pojistil do prázdné branky Tyler Seguin, Canadiens prohráli počtvrté za sebou.

Výsledky NHL:

Philadelphia - Vancouver 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)

Branky: 9. Provorov, 50. Voráček - 11. a 22. Boeser, 10. D. Sedin, 35. S. Bärtschi, 60. L. Eriksson. Brankář Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal 34:26 minuty, inkasoval čtyřikrát z 22 střel a úspěšnost zákroků měl 81,8 procent. Střely na branku: 38:36. Diváci: 19.278. Hvězdy zápasu: 1. Boeser, 2. Markström, 3. D. Sedin (všichni Vancouver).

Dallas - Montreal 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky: 39. D. Shore, 40. Spezza, 60. Seguin - 33. Gallagher. Střely na branku: 29:30. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. D. Shore, 2. Bishop, 3. Spezza (všichni Dallas).

St. Louis - Edmonton 8:3 (2:0, 2:0, 4:3)

Branky: 4. a 53. Tarasenko, 40. a 55. B. Schenn, 8. Jaškin, 24. Schwartz, 48. Upshall, 57. P. Stastny - 47. Lucic, 56. Draisaitl, 59. Nurse. Střely na branku: 40:29. Diváci: 18.819. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. B. Schenn, 3. Schwartz (všichni St. Louis).