reklama

Voráčkův spoluhráč má problém. Fin Lehterä čelí obvinění, že si kupoval kokain

Jori Lehterä Jori Lehterä autor: Reuters
Hokejista Philadelphia Flyers Jori Lehterä byl na konci roku 2018 v rodném Finsku obviněn kvůli nákupu drog. Podle obžaloby si jednatřicetiletý útočník koupil v nočních klubech v Tampere v červnu a červenci celkem osm gramů kokainu, obstarat si drogy se navíc pokusil i v květnu.

Státní zastupitelství pro Lehteräho požaduje podle listu Aamulehti podmínku na pět měsíců. "Jak jsem od začátku tvrdil, tato obvinění jsou falešná a já své jméno očistím. Dál se k tomu zatím nebudu vyjadřovat," uvedl Lehterä.

Lehteräho začala v září vyšetřovat i NHL, poté co se v médiích objevily informace, že ho finská policie vyslýchala kvůli podezření ze zapojení do drogového gangu. Hokejista byl podle zpráv mezi třiadvacítkou podezřelých a jeho dům prohledala policie. Lehterä ale tvrdil, že pouze dva z podezřelých zná, a jednomu dokonce platil odvykací léčbu.

V tomto ročníku odehrál Lehterä jen 24 zápasů a připsal si gól a dvě asistence. Po sezoně mu ve Philadelphii, kde je jeho spoluhráčem i česká hvězda Jakub Voráček, vyprší smlouva a stane se volným hráčem.

"Půlka hráčů to užívá." Jinde trestají, NHL konopí toleruje. Teď prodiskutuje jeho podporu "Půlka hráčů to užívá." Jinde trestají, NHL konopí toleruje. Teď prodiskutuje jeho podporu Čtěte zde
reklama