Dvě branky Vrány a tři asistence Kempného přinesly Washingtonu výhru

2. 11. 2019 7:11
Útočník Jakub Vrána nasměroval Washington v pátečním utkání NHL dvěma góly v první třetině k výhře 6:1 nad Buffalem a stal se první hvězdou zápasu. Vítězství podpořil třemi přihrávkami Michal Kempný.
Jakub Vrána slaví gól proti Buffalu.
Jakub Vrána slaví gól proti Buffalu. | Foto: Reuters

Martin Nečas se podílel jednou trefou na kanonádě Caroliny, která porazila Detroit 7:3. K výhře Hurricanes přispěl Petr Mrázek 29 zákroky. Gól Tomáše Hertla nepomohl San Jose, které podlehlo Winnipegu 2:3.

Washington rozhodl v první třetině, kterou vyhrál 4:0. Skóre otevřel Vrána, když samostatný únik zakončil mezi betony Linuse Ullmarka. Ze skvěle sehraného přečíslení tři na jednoho zvýšil Chandler Stephenson a po přihrávce Kempného od levého mantinelu přidal třetí gól Vrána střelou z pravého kruhu. U čtvrtého gólu si připsal asistenci Radko Gudas, který založil přihrávkou z vlastního pásma protiútok, na jehož konci stál Brendan Leipsic.

V polovině utkání snížil Henri Jokiharju. Odpověď připravil Kempný, který udržel na modré čáře útočné pásmo a jeho střelu tečoval Tom Wilson. Vzápětí měl na Vrána na hokejce hattrick, ale proti jeho střele do odkryté branky se stihl Ullmark přesunou a zasáhl levým betonem. Tečku za zápasem udělal Oshie, který do branky usměrnil střílenou přihrávku Kempného. Český obránce si vylepšil bilanci v sezoně na tři branky a pět asistencí v sedmi zápasech.

Branka Nečase byla v zápase rozdílová. Český útočník upravil skóre střelou bez přípravy z pravého kruhu na 4:2 a vrátil Carolině ve 29. minutě dvoubrankový náskok jen 26 sekund poté, kdy Detroti vstřelil kontaktní gól. Vzápětí přidal pátou trefu Sebastian Aho. Mrázek, který vychytal doma patnáctou výhru v řadě, pustil tři góly z 32 střel, za žádnou branku ale nemohl.

San Jose v utkání vyrovnalo z 0:1 a 1:2. Ve druhém případě zařídil nerozhodný stav po 49 sekundách třetí třetiny Hertl, který se prosadil tečí. Hrdina zápasu Connor Hellebuyck, který kryl 51 střel, už ale další branku nepustil a o výhře rozhodl trefou z předposlední minuty Nikolaj Ehlers.

New Jersey - Philadelphia 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 7. Simmonds, 35. Vatanen, 50. T. Hall - 28. a rozhodující sam. nájezd Couturier, 11. Lindblom, 52. Farabee. Střely na branku: 26:31. Diváci: 14.624. Hvězdy zápasu: 1. Couturier (Philadelphia), 2. T. Hall, 3. Vatanen (oba New Jersey).

NY Islanders - Tampa Bay 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

Branky: 25. Barzal, 32. Pulock, 53. Josh Bailey, 55. Lee, 60. Brassard - 28. Gourde, 59. McDonagh (Palát). Střely na branku: 26:35. Diváci: 12.043. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. Barzal, 3. Greiss (všichni NY Islanders).

Washington - Buffalo 6:1 (4:0, 1:1, 1:0)

Branky: 7. a 10. Vrána (na druhou Kempný), 7. Stephenson, 11. Leipsic (Gudas), 37. T. Wilson (Kempný), 54. Oshie (Kempný) - 31. Jokiharju. Střely na branku: 34:30. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Vrána, 2. T. Wilson, 3. Leipsic (všichni Washington).

Carolina - Detroit 7:3 (1:1, 4:2, 2:0)

Branky: 21. a 32. Aho, 8. A. Svečnikov, 22. Niederreiter, 29. Nečas, 42. B. McGinn, 57. T. Teräväinen - 17. a 29. Mantha, 37. Bertuzzi. Střely na branku: 34:32. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval tři branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 90,63 procent. Diváci: 15.383. Hvězdy zápasu: 1. Aho, 2. D. Hamilton, 3. A. Svečnikov (všichni Carolina).

St. Louis - Columbus 4:3 v prodl. (1:1, 2:2, 0:0 - 1:0)

Branky: 15. R. Thomas, 33. B. Schenn, 33. Sundqvist, 61. Perron - 20. Dubois, 26. Milano, 31. Bjorkstrand. Střely na branku: 27:30. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Perron, 2. Sundqvist (oba St. Louis), 3. Dubois (Columbus).

Colorado - Dallas 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 30. MacKinnon - 19. a 26. Hintz. Střely na branku: 39:29. Diváci: 18.020. Hvězdy zápasu: 1. Hintz (Dallas), 2. MacKinnon (Colorado), 3. Chudobin (Dallas).

Anaheim - Vancouver 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 14. Silfverberg, 63. Getzlaf - 54. Gaudette. Střely na branku: 29:40. Diváci: 15.173. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Getzlaf (oba Anaheim), 3. Markström (Vancouver).

San Jose - Winnipeg 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky: 24. Goodrow, 41. Hertl - 14. G. Bourque, 28. Wheeler, 59. Ehlers. Střely na branku: 53:19. Diváci: 15.117. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Connor (oba Winnipeg), 3. Hertl (San Jose).