reklama

Vrána začne po boku hvězdného Ovečkina. Je to pro mě obrovská šance, těší se český útočník

Jakub Vrána v dresu Washingtonu Jakub Vrána v dresu Washingtonu autor: ČTK
Hokejový útočník Jakub Vrána z Washingtonu má před sebou na startu nové sezony NHL obrovskou příležitost. Kouč Barry Trotz ho zařadil do útočné formace s ruskými hvězdami kapitánem Capitals Alexandrem Ovečkinem a Jevgenijem Kuzněcovem. Jednadvacetiletý pražský rodák věří, že se jim na ledě bude společně dařit.

Washington - Po boku ruské hvězdy Alexandra Ovečkina začne ve Washingtonu novou sezonu NHL český hokejista Jakub Vrána. Spolu s nimi vytvoří formaci Capitals další Rus Jevgenij Kuzněcov.

Voráček při premiéře řídil výhru Flyers, Jágr konečně podepsal smlouvu. NHL odstartovala Voráček při premiéře řídil výhru Flyers, Jágr konečně podepsal smlouvu. NHL odstartovala Čtěte zde

"Je to pro mě obrovská příležitost. A mohu ukázat, jak umím hrát. Pokusím se do té lajny co nejlépe zapadnout. Hrát zrovna s těmito dvěma hráči, to je opravdu něco. Já jen doufám, že mezi námi bude ta správná chemie," řekl jednadvacetiletý Vrána v rozhovoru pro klubovou televizi.

Že oba ruští spoluhráči vyznávají rychlý hokej, jenom vítá. "Já jsem také rychlým hráčem a mám rád, když se hraje rychlý hokej. Potřebujeme být efektivní v ofenzivě, ale stejně tak je třeba, abychom zvládali všechno, co je třeba, rovněž v obraně. Věřím, že to bude dobré," uvedl Vrána.

Zkušenosti s hokejem v nejlepší soutěži světa má už z minulé sezony, kdy naskočil do 21 zápasů NHL, ačkoli několikrát putoval mezi prvním týmem a farmou v Hershey v AHL. Nyní je ale jeho situace přece jen jiná - vybojoval si místo v prvním týmu v přípravném kempu.

"To se občas stává, že máte sezonu, v níž putujete nahoru a dolů. Tak to prostě je. Já byl hrozně šťastný, že jsem mohl odehrát těch několik zápasů v prvním týmu a osahat si, jaká je NHL. Pomohlo mi to zase se posunout dopředu," prohlásil.

"Jsou to teď pro mě vzrušující okamžiky. Kemp byl skvělý a je super, jak tady zkušenější hráči pomáhají těm mladším. Je tu skvělá parta. Nemohu se dočkat, až sezona začne naostro a budeme zase hrát. To čekání už je dlouhé," řekl bývalý hráč švédského Linköpingu a mládežnický reprezentant ve všech věkových kategoriích.

Nečas a Chytil čištění kádru přežili. Podívejte se v přehledné grafice, kdo začne NHL v prvním týmu Nečas a Chytil čištění kádru přežili. Podívejte se v přehledné grafice, kdo začne NHL v prvním týmu Prohlédněte zde

Kromě Vrány se do prvního týmu dokázal protlačit i další útočník Nathan Walker, jenž objevoval svět velkého hokeje ve Vítkovicích a poslední čtyři sezony trpělivě čekal na svou příležitost na farmě. Pokud dostane šanci nastoupit za Capitals, stane se prvním Australanem v NHL.

reklama