Pastrňákova jízda. Česká hvězda bodovala poosmé v řadě

31. 12. 2019 21:56
Český hokejový kanonýr David Pastrňák pomohl asistencí k zisku bodu Bostonu na ledě New Jersey. Bruins vedli 2:0, ale prohráli 2:3 po nájezdech. Nedokázali tak prodloužit sérii tří vítězství, ale přesto poosmé za sebou bodovali. Počtvrté při této šňůře však prohráli v nastavení.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: ČTK

Pastrňák bodoval už poosmé v řadě. Tentokrát byl u první branky utkání, kterou vstřelil Boston ve třetí minutě v přesilové hře. Nejlepší střelec ligy, který má na kontě 29 branek, tvrdě vypálil z levého kruhu, gólman Mackenzie Blackwood puk neudržel a do odkryté branky doklepl puk Brad Marchand.

Boston, v jehož sestavě chyběl pro zranění v dolní části těla centr David Krejčí, zvýšil náskok v 25. minutě díky Joakimovi Nordströmovi. Z třetí výhry z posledních tří utkání se ale radoval tým útočníka Pavla Zachy.

Ještě v druhém dějství snížil Blake Coleman a necelých sedm minut před koncem třetí třetiny si vynutil nastavení Jesper Bratt. V šesté sérii rozstřelu rozhodl obránce Damon Severson, který stylově oslavil svůj 400. zápas v NHL. Pastrňák ve druhé sérii se svým pokusem neuspěl.

České trio v barvách Washingtonu, obránci Radko Gudas, Michal Kempný a útočník Jakub Vrána, zakončilo kalendářní rok domácí porážkou s New York Islanders 3:4. Lídra ligy tak může sesadit z čela obhájce Stanleyova poháru St. Louis, které se představí na ledě Arizony.

NHL:

New Jersey - Boston 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 29. Coleman, 54. Bratt, rozhodující sam. nájezd Severson - 3. Marchand (Pastrňák), 25. Nordström. Střely na branku: 44:30. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Severson, 2. Blackwood, 3. Coleman (všichni New Jersey).

Washington - NY Islanders 3:4 (2:2, 1:2, 0:0)

Branky: 11. a 21. Kuzněcov, 15. T. Wilson - 8. a 25. Cizikas, 11. B. Nelson, 33. Kühnhackl. Střely na branku: 38:22. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Cizikas (NY Islanders), 2. Kuzněcov (Washington), 3. Kühnhackl (NY Islanders).