Kempný a Faksa přispěli svým týmům gólem, Zadina v dresu Detroitu debutoval v NHL

25. 2. 2019 8:35
Hokejisté Washingtonu porazili v NHL New York Rangers 6:5 v prodloužení a odčinili sobotní prohru v Buffalu. Šestým gólem v sezoně k výhře přispěl český obránce Michal Kempný, asistenci si připsal útočník Jakub Vrána.
Michal Kempný s číslem šest na zádech skóroval pošesté v sezoně.
Michal Kempný s číslem šest na zádech skóroval pošesté v sezoně. | Foto: Reuters

Michal Kempný na konci první třetiny poslal Washington do vedení 2:1:

Osmadvacetiletý Kempný poslal Washington v závěru první třetiny do vedení 2:1 a po Vránově přihrávce v přesilovce zvýšil Tom Wilson v prostřední části na 3:1. Capitals však dvoubrankový náskok neudrželi. Půl minuty před koncem třetí třetiny vyrovnal Brady Skjei na 5:5, v páté minutě prodloužení ale rozhodl Jevgenij Kuzněcov.

Centr Radek Faksa podpořil jedenáctou brankou v ročníku vítězství Dallasu 4:3 v Chicagu. Opavský rodák nejdříve ve 12. minutě důraznou hrou u mantinelu poslal beka Slatera Koekkoeka k ledu a následně ho nová akvizice Stars Mats Zuccarello vyslala do samostatného úniku, který Faksa proměnil v úvodní trefu večera.

Radek Faksa otevřel skóre gólem z úniku:

Zuccarello přidal i gól, ale v závěru prostředního dějství se zranil poté, co zastavil rukou střelu Connora Murphyho. Jednatřicetiletý Nor bude mimo hru minimálně čtyři týdny. Útočník Blackhawks Patrick Kane vyšel po 20 utkáních bodově naprázdno.

Porážku 3:5 se San Jose musel strávit při svém debutu v NHL devatenáctiletý útočník Filip Zadina z Detroitu. Šestý hráč draftu z loňského roku strávil na ledě 10 minut a 38 sekund a na 54 vteřin dostal příležitost v přesilovkách. Připsal si jeden záporný bod v bilanci plus/minus.

Vítězství Sharks zařídil hattrickem kapitán Joe Pavelski. Ve 37. minutě mu u vítězné branky asistoval útočník Tomáš Hertl.

Filip Zadina před premiérovým utkáním v NHL:

Brankář David Rittich pomohl 22 zákroky k vítězství hokejistů Calgary 2:1 v Ottawě. Jihlavský rodák dostal příležitost po pěti zápasech. Přihrávku u rozhodujícího gólu Flames zaznamenal útočník Michael Frolík.

Calgary otevřelo skóre v páté minutě zásluhou Mikaela Backlunda. V první třetině překonal Craiga Andersona ještě Matthew Tkachuk, ale rozhodčí po poradě s videem branku neuznal, jelikož gólman Senators měl už kotouč schovaný v lapačce, když do něj útočník Flames šťouchl. Vyrovnání zařídil ze samostatného úniku bekhendem mezi Rittichovými betony Tkachukův o dva roky mladší bratr Brady.

V závěrečné třetině se opakovala situace s neuznanou brankou, tentokrát v neprospěch domácích. "Bylo to úplně to samé. Měl jsem velkou radost, že to tak i vyhodnotili. Zeptal jsem se sudího, jestli už někdy něco podobného viděl, a odpověděl mi, že ne a že bychom to už neměli znovu dělat," uvedl Rittich.

Poslední minuta nabídla drama. Nejprve se před Ritticha prosmýkl Anthony Duclair, jenže trefil tyč. Calgary následně přeneslo hru na druhou stranu, Frolík přihrál od hrazení Austinu Czarnikovi a šestadvacetiletý Američan 41 sekund před koncem základní hrací doby bekhendovou střelou z levého kruhu pod horní tyč přiřkl svému mužstvu pátý triumf v řadě. Kanadský celek si v čele Západní konference udržel tříbodový náskok před San Jose.

NHL:

Washington - New York Rangers 6:5 v prodl. (2:1, 1:1, 2:3 - 1:0)

Branky: 19. a 44. Bäckström, 20. Kempný, 26. T. Wilson (Vrána), 43. Dowd, 65. Kuzněcov - 39. a 60. Skjei, 1. Kreider, 41. Vesey, 47. Naměstnikov. Střely na branku: 35:31. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Bäckström (oba Washington), 3. Skjei (Rangers).

Chicago Blackhawks - Dallas Stars 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Branky: 23. Kunitz, 36. Caggiula, 45. P. Kane - 12. Faksa, 18. Radulov, 22. Zuccarello, 49. Spezza. Střely na branku: 47:29. Diváci: 21.474. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello, 2. Chudobin, 3. Spezza (všichni Dallas).

Detroit - San Jose 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)

Branky: 15. Helm, 20. Nyquist, 28. Green - 36., 37. a 59. Pavelski (na druhou Hertl), 4. Heed, 34. Burns. Střely na branku: 23:37. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Burns (oba San Jose), 3. Abdelkader (Detroit).

Minnesota - St. Louis 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 32. Zucker, 63. Donato - 48. Pietrangelo. Střely na branku: 35:28. Diváci: 18.645. Hvězdy zápasu: 1. Donato, 2. Zucker, 3. Dubnyk (všichni Minnesota).

Ottawa - Calgary 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky: 36. B. Tkachuk - 5. Backlund, 60. Czarnik (Frolík). Střely na branku: 23:35. Rittich (Calgary) odchytal celý zápas, inkasoval jednou z 23 střel a měl úspěšnost zákroků 95,7 procenta. Diváci: 13.160. Hvězdy zápasu: 1. Czarnik (Calgary), 2. B. Tkachuk (Ottawa), 3. M. Tkachuk (Calgary).

Arizona - Winnipeg 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 6. Richardson, 28. Crouse, 34. Keller, 60. J. Archibald - 3. Laine. Střely na branku: 24:35. Diváci: 17.125. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. Keller, 3. Crouse (všichni Arizona).