Zacha dvakrát asistoval a zaujal pohledným průnikem, Jaškin skóroval

Aktualizováno 28. 10. 2017 8:32
Pavel Zacha byl jedním ze strůjců posledního vítězství New Jersey a po devíti startech v letošním sezoně NHL má na kontě 4 body (2+2).
Brian Gibbons, Pavel Zacha
Brian Gibbons, Pavel Zacha | Foto: ČTK

New York - Hokejový útočník Pavel Zacha se podílel v pátečním utkání NHL dvěma asistencemi na výhře New Jersey 5:4 po nájezdech nad Ottawou a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Dmitrij Jaškin svým prvním gólem sezony pomohl St. Louis k vítězství 2:1 na ledě Caroliny.

New Jersey otočilo z 0:2 na 4:2 a Zacha připravil v závěru první třetiny krásným sólem úvodní gól. Český útočník obešel s pukem na holi na cestě z vlastního do útočného pásma dva protihráče a přihrál Jimmymu Hayesovi, který zamířil přesně z levého kruhu ke vzdálenější tyči. U třetí branky týmu se Zacha zbavil u mantinelu bránícího soupeře a nabil na vrcholku levého kruhu skórujícímu Brianu Gibbonsovi.

Zachův povedený průnik:

Devils v posledních dvou minutách přišli o dvoubrankový náskok, ale v nájezdech jim zařídil výhru Jesper Bratt. V sestavě poražených chyběl po čtvrtečním debutu Filip Chlapík a zápas sledovala z hlediště také ikona New Jersey Patrik Eliáš, jehož dres bude slavnostně vyvěšen ke stropu haly v únoru 2018. Jakmile kamera českého hráče zabrala na multimediální kostku, spustil se mohutný aplaus a pokřik "Patty, Patty".

Jaškin, který měl před utkáním na kontě jednu asistenci ze sedmi zápasů, otevřel ve 35. minutě skóre z dorážky. St. Louis se ale z vedení dlouho neradovalo, protože za 64 sekund vyrovnal Jeff Skinner. Nerozhodný stav zlomili Blues v čase 50:41 trefou Braydena Schenna.

Jaškin těžil z dobrého napadání předchozí formace a se svým útokem pokračoval v útočné aktivitě. "Hráli včera, věděli jsme, že budou unavení. Naším plánem proto bylo je každé střídání zatlačit do pásma a vyplatilo se nám to," vysvětlil český útočník, který minulé dva zápasy strávil na tribuně. V pozici náhradníka figuroval v této sezoně už třikrát.

"Musíte se jen soustředit na zápasy a snažit se rozvíjet. Naše řada byla dnes skvělá stejně jako celý tým. Odehráli jsme výborné utkání," těšilo Jaškina, který první tři utkání sezony odehrál ve druhém útoku. Poté ale zaspal na týmový mítink a trenér Mike Yeo ho nenominoval na zápas s New Yorkem Rangers. S českým útočníkem ale počítá. "Dnes dal velmi důležitý gól. Chci si být jistý, že každý je tu pro tým. A on je velkou součástí naší party," řekl Yeo na adresu Jaškina.

Vegas nepřestává udivovat

Výsledek 2:1 se v pátečním programu zrodil ještě třikrát. Columbus udolal tímto poměrem Winnipeg gólem v prodloužení, zatímco už v základní hrací době uspěli Nashville v Chicagu a Dallas v Calgary, za který vynechal třetí zápas za sebou Jaromír Jágr. Český útočník by ale mohl zasáhnout už do nedělního utkání s Washingtonem.

Vegas rozdrtilo na svém ledě Colorado 7:0 a připsalo si pátou výhru v řadě. Dlouho nic nenasvědčovalo tomu, že by hosté měli utržit debakl. Druhou třetinu dokonce odstartovali za bezgólového stavu náporem, soupeře přestříleli v jejím úvodu 10:1, ale ve 29. minutě poprvé inkasovali a do druhé přestávy už prohrávali 0:4. Brankářská trojka Vegas Oscar Dansk si díky 32 zákrokům připsala svou první nulu v soutěži.

Vegas pokračuje i přes zranění prvních dvou gólmanů ve skvělém startu. Nováček soutěže vyhrál osm z devíti duelů. "Moc mě nepřekvapuje, jak si vedou. V rozšiřovacím draftu získali mnoho dobrých hráčů," řekl obránce Colorada Erik Johnson k síle Golden Knights, za které hraje i Tomáš Nosek. Český útočník sice neskóroval ani nepřihrával na gól, ale připsal si dva kladné body do statistiky +/-.

NHL:

Vegas - Colorado 7:0 (0:0, 4:0, 3:0)

Branky: 29. D. Perron, 33. O. Lindberg, 36. Eakin, 39. Neal, 46. Marchessault, 48. Haula, 54. W. Carrier. Střely na branku: 21:32. Diváci: 17.702. Hvězdy zápasu: 1. Dansk, 2. O. Lindberg, 3. Sbisa (všichni Vegas).

New Jersey - Ottawa 5:4 po nájezdech (1:2, 2:0, 1:2)

Branky: 19. J. Hayes (Zacha), 31. Henrique, 39. Gibbons (Zacha), 55. Severson, rozhodující sam. nájezd Bratt - 8. Hoffman, 18. Oduya, 59. Mark Stone, 60. DiDomenico. Střely na branku: 25:27. Diváci: 13.763. Hvězdy zápasu: 1. J. Hayes (New Jersey), 2. DiDomenico (Ottawa), 3. Zacha (New Jersey).

Columbus - Winnipeg 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky: 51. Atkinson, 63. Josh Anderson - 5. B. Tanev. Střely na branku: 37:30. Diváci: 14.224. Hvězdy zápasu: 1. Josh Anderson, 2. Bobrovskij, 3. Atkinson (všichni Columbus).

Carolina - St. Louis 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 36. Skinner - 35. Jaškin, 51. B. Schenn. Střely na branku: 27:34. Diváci: 10.069. Hvězdy zápasu: 1. B. Schenn (St. Louis), 2. C. Ward (Carolina), 3. C. Hutton (St. Louis).

Chicago - Nashville 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky: 20. Anisimov - 21. Järnkrok, 32. Craig Smith. Střely na branku: 44:30. Diváci: 21.524. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Craig Smith, 3. Josi (všichni Nashville).

Calgary - Dallas 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 31. J. Gaudreau - 37. Lindell, 53. A. Radulov. Střely na branku: 30:24. Diváci: 18.873. Hvězdy zápasu: 1. A. Radulov, 2. Lehtonen (oba Dallas), 3. M. Smith (Calgary).