Zacha vstřelil Buffalu dva góly. Zohorna má poprvé dva body v zápase

Pavel Zacha se raduje z branky Pavel Zacha se raduje z branky autor: Reuters
Český hokejový útočník Pavel Zacha dvěma góly pomohl New Jersey k výhře v Buffalu 6:3. Dva body za gól a asistenci si ve čtvrtečním programu NHL připsali také Martin Nečas a Radim Zohorna, kteří se podíleli na výhrách Caroliny a Pittsburghu. Po jednom bodu zaznamenali skórující Jakub Voráček s Dominikem Kubalíkem a nahrávající Jakub Zbořil a Ondřej Palát.

New Jersey nezachytilo nástup do utkání a v 53 sekundě na ledě Buffala prohrávalo 0:1. Bleskový obrat Devils zařídil dvěma přesilovkovými trefami Zacha.

Poprvé se český centr prosadil ve třetí minutě, kdy si našel vyražený puk a bekhendem překonal brankáře Linuse Ullmarka. Druhý gól vstřelil přesnou střelou z levého kruhu o minutu později a poslal New Jersey do vedení 2:1.

Podívejte se na obě trefy Pavla Zachy:

Zohorna v duelu Pittsburghu s New York Rangers otevřel v sedmé minutě skóre povedeným forhendovým blafákem. Chvíli po polovině zápasu asistoval v početní výhodě u branky Evana Rodriguese a poprvé v NHL zaznamenal v utkání více než jeden bod.

Český nováček, který má po čtyřech zápasech v NHL stejný počet kanadských bodů, byl stejně jako Zacha vyhlášen první hvězdou utkání. Penguins přehráli Rangers 5:2.

Trefa Radima Zohorny:

Carolina zvládla druhý duel s Floridou za sebou a posunula se do čela Centrální divize. Velký podíl na výhře 3:0 měl Martin Nečas, který asistoval u druhé trefy a v poslední minutě zápasu vstřelil uklidňující gól do prázdné branky.

Toronto se posunulo do čela NHL, Colorado inkasovalo osmkrát Toronto se posunulo do čela NHL, Colorado inkasovalo osmkrát Čtěte zde

Výsledky NHL:

Buffalo - New Jersey 3:6 (1:3, 2:0, 0:3)

Branky: 1. Olofsson, 32. Tage Thompson, 39. Skinner - 3. a 4. Zacha, 17. J. Hughes, 49. J. Boqvist, 59. Šarangovič, 60. Kuokkanen. Střely na branku: 27:38. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Zacha, 2. J. Hughes (oba New Jersey), 3. Dahlin (Buffalo).

NY Islanders - Philadelphia 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 7. a rozhodující sam. nájezd B. Nelson, 8. Eberle - 14. Aube-Kubel, 24. Voráček. Střely na branku: 23:27. Diváci: 1400 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. B. Nelson, 2. Eberle (oba NY Islanders), 3. Voráček (Philadelphia).

NY Rangers - Pittsburgh 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Branky: 23. Blackwell, 54. Rooney - 7. R. Zohorna, 24. Letang, 32. Rodrigues (R. Zohorna), 51. Zucker, 59. Jankowski. Střely na branku: 24:32. Diváci: 1800 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. R. Zohorna, 2. Rodrigues, 3. Letang (všichni Pittsburgh).

Washington - Boston 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Branky: 31. Ovečkin, 31. Oshie - 1. Lauzon, 17. Blidh, 25. Marchand, 57. C. Smith (J. Zbořil). Střely na branku: 33:32. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Smith (oba Boston), 3. Ovečkin (Washington).

Columbus - Tampa Bay 4:6 (1:4, 1:2, 2:0)

Branky: 18. Del Zotto, 38. Roslovic, 51. Werenski, 60. Domi - 20. a 39. McDonagh, 1. Coleman, 5. Stamkos (Palát), 6. Goodrow, 25. Colton. Střely na branku: 36:30. Diváci: 4143 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Gourde, 2. Coleman (oba Tampa Bay), 3. Roslovic (Columbus).

Montreal - Winnipeg 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)

Branky: 2. Danault, 36. Byron - 1. Morrissey, 9. Lewis, 14. Ehlers, 60. Copp. Střely na branku: 38:27. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck (Winnipeg), 2. Kotkaniemi (Montreal), 3. Morrissey (Winnipeg).

Detroit - Nashville 1:7 (0:0, 1:3, 0:4)

Branky: 22. Helm - 23., 50. a 52. z trest. střílení Arvidsson, 27. Haula, 37. Cousins, 48. Mikael Granlund, 56. Trenin. Střely na branku: 26:32. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. Harpur, 3. Cousins (všichni Nashville).

Chicago - Dallas 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

Branky: 15. D. Kubalík - 36. a 41. Comeau, 10. Hintz, 22. Robertson, 35. Heiskanen. Střely na branku: 39:34. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Hintz, 2. Comeau, 3. Chudobin (všichni Dallas).

Carolina - Florida 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 15. Aho, 27. Trocheck (Nečas), 60. Nečas. Střely na branku: 22:24. Diváci: 4987 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Nedeljkovic, 2. Trocheck, 3. Nečas (všichni Carolina).

Ottawa - Edmonton 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky: 39. Co. Brown - 31. Yamamoto, 53. D. Shore, 60. Puljujärvi. Střely na branku: 40:23. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. M. Smith (Edmonton), 2. Co. Brown (Ottawa), 3. Khaira (Edmonton).