Zadina asistoval u jediné branky Detroitu při prohře s Islanders

3. 12. 2019 8:40
Český hokejový útočník Filip Zadina si v pondělním utkání NHL připsal asistenci u jediné branky Detroitu, který podlehl doma New York Islanders 1:4 a prohrál podesáté za sebou.
Filip Zadina
Filip Zadina | Foto: ČTK

Dvacetiletý pardubický odchovanec bodoval podruhé za sebou a má na kontě v této sezoně z pěti zápasů v dresu Red Wings dvě asistence.

Detroit prohrával po první třetině po brankách Anderse Leeho a Anthonyho Beauvilliera 0:2 a snížil v polovině utkání v přesilové hře. Zadina našel z pravého kruhu před brankou volného Tylera Bertuzziho, který ještě Semjona Varlamova nepřekonal, ale z dorážky už skóroval Dylan Larkin.

Jenže za šest minut vrátil Islanders rovněž v početní výhodě dvoubrankový náskok Jordan Eberle, který ještě v závěrečném dějství dovršil výhru. Byly to pro něj v 15. utkání v sezoně vůbec první góly. Detroit nebodoval poosmé za sebou a z uplynulých deseti utkání získal jen dva body.

Výsledky NHL:

Detroit - NY Islanders 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky: 31. D. Larkin (Zadina) - 37. a 54. Eberle, 9. A. Lee, 14. Beauvillier. Střely na branku: 31:25. Diváci: 17.510. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Eberle, 3. Barzal (všichni NY Islanders).

Buffalo - New Jersey 7:1 (5:0, 2:1, 0:0)

Branky: 7. a 17. Sheary, 3. Eichel, 5. Skinner, 20. Asplund, 25. V. Olofsson, 33. Jokiharju - 29. Hischier. Střely na branku: 32:45. Diváci: 15.422. Hvězdy zápasu: 1. J. Larsson, 2. Eichel, 3. Sheary (všichni Buffalo).

NY Rangers - Vegas 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Branky: 36. B. Lemieux - 2. a 4. Tuch, 25. R. Smith, 27. Pacioretty. Střely na branku: 30:32. Diváci: 16.325. Hvězdy zápasu: 1. Tuch, 2. M. Subban, 3. Pacioretty (všichni Vegas).

Chicago - St. Louis 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Branky: 3. MacEachern, 15. Schwartz, 49. B. Schenn, 59. Bozak. Střely na branku: 38:30. Diváci: 21.204. Hvězdy zápasu: 1. J. Allen, 2. MacEachern (oba St. Louis), 3. J. Toews (Chicago).

Anaheim - Los Angeles 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Branky: 6. a 60. D. Grant, 10. Silfverberg, 27. Rowney - 27. MacDermid, 32. Prochorkin. Střely na branku: 20:36. Diváci: 15.434. Hvězdy zápasu: 1. Rowney, 2. D. Grant, 3. H. Lindholm (všichni Anaheim).

5. Nashville 26 12 4 10 87:85 28
6. Minnesota 27 12 4 11 79:86 28
7. Chicago 27 10 5 12 74:85 25