Noc českých brankářů. Pavelec první hvězdou, Neuvirth druhou

15. 3. 2013 6:53
Neuvirth 36 zákroky vychytal pro Washington výhru 3:2 na ledě Caroliny, Pavelec zneškodnil 28 z 29 střel a dovedl Winnipeg k vítězství 3:1 nad New Yorkem Rangers.
Ondřej Pavelec přijímá gratulace od spoluhráčů.
Ondřej Pavelec přijímá gratulace od spoluhráčů. | Foto: Reuters

New York - Čeští brankáři Michal Neuvirth a Ondřej Pavelec patřili k oporám svých týmů ve čtvrtečních zápasech zámořské NHL. Neuvirth 36 zákroky vychytal pro Washington výhru 3:2 na ledě Caroliny, Pavelec zneškodnil 28 z 29 střel a dovedl Winnipeg k vítězství 3:1 nad New Yorkem Rangers.

Neuvirth se vrátil do branky Capitals po více než měsíční přestávce. Naposledy chytal 7. února, kdy byl v polovině zápasu s Pittsburghem střídán poté, co z 11 střel inkasoval 2 góly. Pak už se na led nedostal, týmový kolega Braden Holtby totiž v deseti zápasech vychytal sedm výher a Neuvirtha navíc trápila nemoc.

Pavelec vyhlášen první hvězdou utkání

Duel s Carolinou nezačal rodák z Ústí nad Labem moc šťastně. Poprvé kapituloval už po 74 sekundách hry, v 9. minutě pak Capitals prohrávali 0:2. Následně ale český gólman zavřel branku, ve zbytku večera už neinkasoval a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

"Na začátku zápasu jsem byl trošku nervózní," přiznal Neuvirth. "Ale pak jsem se kousl, zabojovali jsme a vyhráli. Jsou to pro nás důležité dva body," doplnil.

Pavelec si na rozdíl od Neuvirtha drží ve Winnipegu pozici týmové jedničky, když nastoupil do třinácti z posledních čtrnácti zápasů. V přímém souboji o osmé místo v tabulce Východní konference s Rangers zářil, nestačil pouze na střelu Ryana Callahana, který ve 22. minutě vyrovnal na 1:1, a díky řadě výborných zákroků si vysloužil ocenění pro nejlepšího hráče zápasu.

Pavelec: Předvedli jsme skvělý výkon

Pavelec zneškodnil i trestné střílení, když na něho v první třetině nevyzrál elitní slovenský střelec Marián Gáborík. Český gólman ho vychytal při penaltě už v únoru před dvěma lety.

"Byl to těžký zápas. Rangers mají řadu urostlých hráčů, kteří dokážou před brankou pořádně zatopit, ale myslím, že jsme se s tím dobře vypořádali. Ve třetí třetině jsme pak předvedli skvělý výkon," radoval se Pavelec, který se spoluhráči oslavil čtvrté vítězství z posledních pěti utkání.

Jágrova dorážka trefila tyč i břevno

Naopak už tři zápasy marně čekají na výhru hokejisté Dallasu. Proti Anaheimu, druhému nejlepšímu týmu celé NHL, ale získali alespoň bod za prohru 1:2 po samostatných nájezdech.

Jaromír Jágr vyšel podruhé za sebou bodově naprázdno poté, co skóroval v předchozích čtyřech utkáních v řadě. Český útočník necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny už už slavil vítězný gól, jeho dorážka do odkryté klece se ale odrazila od tyče do břevna a následně ven z branky.

Statistika NHL:

Boston - Florida 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Branky: 15. a 60. Bergeron, 4. Chára (Krejčí), 53. S. Thornton - 24. Matthias. Střely na branku: 32:30. Diváci: 17.565.

Toronto - Pittsburgh 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)

Branky: 31. Bozak - 53. a 58. Dupuis, 60. Adams. Střely na branku: 29:28. Diváci: 19.561.

Carolina - Washington 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)

Branky: 2. Sjomin (Tlustý), 9. Dwyer - 26. Crabb, 42. Ovečkin, 58. Ribeiro. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 38 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,7 procenta. Střely na branku: 38:25. Diváci: 16.810.

Columbus - Chicago 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 38. Johnson - 37. Oduya, rozh. nájezd P. Kane. Střely na branku: 30:40. Diváci: 15.009.

Tampa Bay - NY Islanders 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 31. Tavares, 60. Boyes. Střely na branku: 18:29. Diváci: 19.204.

San Jose - Los Angeles 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)

Branky: 29. a 41. Couture, 12. Burns, 28. Irwin - 30. a 53. Brown, 57. King. Střely na branku: 26:37. Diváci: 17.562.

St. Louis - Phoenix 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 26. a 55. Stewart, 45. Steen. Střely na branku: 30:28. Diváci: 17.852.

Minnesota - Colorado 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Branky: 32. a 60. M. Koivu, 4. Mitchell, 29. Setoguchi, 30. Brodin - 20. a 47. Parenteau, 31. Landeskog. Střely na branku: 40:32. Diváci: 18.989.

Dallas - Anaheim 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 13. Whitney - 28. Cogliano, rozh. nájezd Ryan. Střely na branku: 34:30. Diváci: 15.775.

Vancouver - Nashville 7:4 (3:1, 2:1, 2:2)

Branky: 2. Ebbett, 6. Edler, 19. Raymond, 26. Lapierre, 34. Hansen, 58. H. Sedin z trest. střílení, 59. Booth - 4. Halischuk, 27. Spaling, 47. Fisher, 56. G. Bourque. Střely na branku: 22:33. Diváci: 18.910.

Winnipeg - New York Rangers 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 2. Antropov, 35. Miettinen, 60. Ladd - 22. Callahan. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 29 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,6 procenta. Střely na branku: 33:29. Diváci: 15.004.

5. Los Angeles 26 14 2 10 76:69 30
6. Minnesota 26 14 2 10 64:64 30
7. San Jose 26 12 6 8 62:64 30
8. Phoenix 27 13 3 11 77:77 29
9. Detroit 27 12 5 10 70:71 29
10. Nashville 27 11 6 10 62:68 28
11. Dallas 26 12 3 11 68:73 27
12. Columbus 28 10 6 12 63:76 26
13. Edmonton 26 10 5 11 64:76 25
14. Calgary 25 10 4 11 69:84 24