9. 5. 2012 18:45
Norsko - Itálie 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)
Norská radost
Norská radost | Foto: Reuters

Stockholm - Hokejisté Norska porazili na světovém šampionátu ve skupině B ve stockholmské Globen Areně Itálii 6:2.

Nováček na mistrovství se Seveřany sice ještě v první třetině držel krok, ale v druhé části Norové odskočili na rozdíl tří branek a už si vítězství nenechali vzít.

Norové se díky své první výhře na letošním šampionátu posunuli z posledního na páté místo o bod za český tým, Italové klesli na sedmou příčku.

Slováci se dlouho trápili s Kazachy. Jsou ale třetí

Italové se v pátek utkají s českým týmem, dalším soupeřem Norů bude v pátek Lotyšsko.

Skóre otevřel už ve 4. minutě norský obránce Trygg. Italové ale i díky šťastné teči jednoho z beků soupeře bleskově odpověděli. Na konci první části už ale Norové opět vedli, když se puk do sítě brankáře Bellissima odrazil od brusle Thoresena.

V druhé třetině už Norové diktovali tempo zápasu a přidávali další góly. Už tříbrankový náskok, o který se postarali Holtlet a Bastiansen, Italové jen těžko doháněli. Snížení se ale dočkali po akci Alexandera Eggera.

To bylo ale všechno, na co se Italové zmohli. Po zbytek zápasu jejich protivník kontroloval hru a dokonce přidal další branky. V oslabení ujel s pukem, za asistence gólmana Haugena, opět Trygg a na konečných 6:2 upravil Skröder.

Skupina B:

Branky a nahrávky: 4. Trygg (M. Olimb), 17. Thoresen (Skröder, Bastiansen), 25. Holtet (Skröder, Thoresen), 31. Bastiansem (Spets, M. Olimb), 49. Trygg (Haugen), 55. Skröder (Thoresen, Holtet) - 6. Ansoldi (Tudin), 33. Egger (Larkin, Rocco). Rozhodčí: Baluška (SR), Buljanov (Rus.) - Arm (Švýc.), Sejmonov (Est.). Vyloučení: 7:7, navíc M. Olimb (Nor.) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1357.

Norsko: Haugen - Trygg, Tollefsen, Holös, Bonsaksen, Solberg, Kaunismäki - Skröder, Thoresen, Hansen - M. Olimb, Bastiansen, Spets - Holtet, K. Forsberg, Röymark - Martinsen, K. A. Olimb, Ask. Trenér: Roy Johansen.

Itálie: Bellissimo - De Marchi, Plastino, Helfer, Egger, Johnson, Larkin, Marchetti - Fontanive, Rocco, Sirianni - Ansoldi, Tudin, Scandella - Edwardson, Iannone, Insam - Bernard, Felcetti, De Toni - Iori. Trenér: Rick Cornacchia.