Nová hvězda extraligy! Tybor dal 6 gólů, teď straší Třinec

Adam Sušovský Adam Sušovský
17. 3. 2014 6:30
Šesti góly sestřelil Slavii, teď Radoslav Tybor vyhrožuje Třinci: Mám formu, v play off jsem neřekl poslední slovo!
Šest gólů je mu málo! Radoslav Tybor v play off září, smetl Slavii a teď chce s Pardubicemi vyřadit i silný Třinec. | Foto: ČTK

Pardubice - Pozor na něj! Jmenuje se Radoslav Tybor, je obrovsky rychlý a hladový po gólech. A proto je zatím největší hvězdou letošního play off extraligy. Série Pardubice - Slavia byla hlavně o jednom muži: o útočníkovi Pardubic.

Ve čtyřech zápasech nastřílel šest branek a i když musel do rozhodující bitvy předkola nastoupit s virózou a pod léky, stal se zase hrdinou večera. Tybor totiž dvěma slepenými góly na začátku třetí třetiny dotáhl fantastický obrat domácích a ukončil Slavii sezonu.

Pardubice jeho zásluhou vyhrály klíčový duel 6:4 a v úterý rozehrají čtvrtinále.

Teď se rozený střelec chystá na Třinec a celé Pardubice věří, že právě jeho góly pomohou jednoho z favoritů extraligy zaskočit a možná i vyřadit. "Neřekl jsem ještě poslední slovo," vzkazuje na dálku do Třince nejlepší střelec letošní vyřazovací části.

Cítíte, že jste se dostal do životní formy?
Těžko říct. Trošku mi to ale připomíná jednu sérii, když jsem hrál ještě za Trenčín proti Slovanu. To se mi gólově taky dařilo a my z 0:3 na zápasy otočili na 4:3. Byla to taky velká euforie. Má forma i teď vygradovala, ale já věřím, že jsem ještě neřekl poslední slovo.

Přitom to s Pardubicemi nevypadalo vůbec dobře, už v sedmé minutě jste prohrávali 0:2. Co se s vámi na začátku stalo?
My jsme do toho zápasu vstoupili hodně zle, strašně ustrašeně. Byli jsme nervózní, puky nám odskakovaly a stalo se nám to nejhorší, co se stát vůbec mohlo: Slavia dala hned z první střely gól a pak hned druhý. Věděli jsme, co se stane, že budou v pěti bránit střední pásmo. Naštěstí nás nezlomili třetím gólem, naopak jsme se my gólem dotáhli. Byli jsme lepší než Slavia.

Lepší jste byli, ale těsně před druhou přestávkou jste potřetí v zápase prohrávali. Co jste si v kabině za stavu 3:4 před poslední třetinou řekli?
V kabině byl neskutečný klid! My jsme si říkali, že tu třetinu úplně s klidem 2:0 vyhrajeme, jen nesmíme bláznit tak jako v druhé třetině. Když jsme vyrovnali, nechali jsme se strhnout a chtěli hned dát další gól. Chodili jsme i v pěti dopředu a oni hráli tak, že chodili do brejků. Prostě jsme si řekli, že musíme více bránit a góly stejně dáme.

Čím to bylo, že jste se nechali takhle strhnout? Tou vynikající atmosférou celého zápasu?
Možná jo. Máme výborné fanoušky, co nás zase hnali dopředu. Možná to nám trochu svazovalo ruce, protože jsme chtěli hrát útočnější hokej, aby byli spokojení. Podařilo se vyhrát, to je důležité.

Teď vás čeká Třinec, co na to říkáte?
Že se mají diváci opět na co těšit. Je to útočné místo a nám defenzivní styl taky nijak nesedí. Bude padat hodně gólů, my se na to těšíme.

Budete mít ale na sérii s Třincem po náročné bitvě se Slavii dost sil?
Teď je v nás euforie, oni dlouho stáli a my jsme rozehraní. Třeba do toho vstoupíme líp, ale co si budeme povídat: tahle série se Slavii nám vzala sil hodně, hráli jsme skoro celou dobu na tři pětky. Sil bude mít Třinec asi víc, ale my tam rozhodně nejedeme odevzdaní. Jedeme si na jejich led pro jednu výhru.

Vy sám už se cítíte líp?
Nevím, co mi je. Pořád beru nějaké léky, možná půjdu v pondělí ještě na nějaké vyšetření. Uvidíme...

Takže až léky vysadíte, bude vaše forma ještě lepší?
No možná to je teď díky těm lékům, tak ať to takhle asi radši zůstane (směje se).

Kam Pardubice s vámi v takové formě míří?
Třinec je silný, ale v Pardubicích jsou vždycky nejvyšší cíle. Musíme zúročit euforii z postupu nad Slavii a v Třinci vyhrát jeden zápas. Doufám, že domácí zápasy budou vyprodané a fanoušci nás potáhnou.