reklama

Nová Liga mistrů v televizi. Dnes živě z Třince i Liberce

Hokejová Liga mistrů v televizi. Slovak Sport odvysílá 17 zápasů extraligových týmů. Dnes začíná přímými přenosy z Třince a Liberce. Hokejová Liga mistrů v televizi. Slovak Sport odvysílá 17 zápasů extraligových týmů. Dnes začíná přímými přenosy z Třince a Liberce. autor: Aktuálně.cz
Placená televize Slovak Sport chystá nálož evropského hokeje. Z Ligy mistrů odvysílá celkem 17 zápasů českých klubů. Dnes začíná v Třinci a Liberci, ale známe i další program.

Praha - Začíná hokejová Liga mistrů a s ní i nálož živého hokeje v televizi. Alespoň tedy pro ty, kteří na svých televizorech naladí placenou televizi Slovak Sport.

Právě slovenský kanál je vlastníkem vysílacích práv nové evropské soutěže pro území Slovenska a České republiky a do projektu vstupuje s velkou vervou. V základních skupinách odvysílá hned sedmnáct přímých přenosů ze zápasů českých klubů.

První hokejová show na obrazovkách vypukne už dnes na stanici Slovak Sport 2. V 17:30 začíná přímý přenos zápasu Třinec - Bern a hned na něj navazuje od 19:00 živé vysílání z Liberce, kde Bílí Tygři hostí Karpat Oulu.

V televizi bude nejvíc Třinec

"Vysíláme ve full HD kvalitě a přenosy si budeme vyrábět sami podle nároků a přesných pravidel společnosti Infront, která marketingová práva Champions Hockey League zprostředkovává," řekl Aktuálně.cz Róbert Greguš, ředitel Slovak Sport TV.

"Přímé přenosy se vyrábějí na šest full HD kamer a přenos automaticky posíláme i na satelit, protože jej budou přebírat i zahraniční televize," doplňuje Greguš s tím, že i Slovak Sport bude přebírat signál ze zahraničí. 

Už zítra tak na programu Slovak Sport 2 ve 20:05 začne zápas Pardubic v Linköpingu a v neděli se dočkají i fanoušci Sparty, kteří uvidí živě její duel ve švédském Växjö. Souběžně s tímto zápasem přitom poběží na kanále Slovak Sport 1 utkání Zlín - Djurgarden.

Celý program televizních přenosů Slovak Sport z hokejové Ligy mistrů si můžete prohlédnout pod článkem.

Živé vysílání Ligy mistrů nejvíce ocení fanoušci z Třince. Oceláři v přímém přenosu Slovak Sportu odehrají čtyři ze šesti zápasů v základní skupině, nejvíce z českých týmů. Kromě dnešního duelu s Bernem a sobotního proti Stavangeru odvysílá televize i odvety ze Švýcarska a Norska.

Slovak Sport vysílá i Synot ligu, kvalita přenosů byla bídná

Televizi Slovak Sport už čeští fanoušci důvěrně znají, od začátku nové fotbalové sezony na jejich obrazovkách běží přímé přenosy ze zápasů Synot ligy. O kvalitě přenosů se však hojně diskutovalo na sociálních sítích. Alespoň v úvodních kolech byla výrazně nižší než u přenosů České televize nebo skupiny Nova, která vysílala ještě v sezoně předchozí.

V prvních třech kolech diváky zaskočilo, že se zápas vysílá prakticky z jedné kamery a prostřihy na ty další postrádaly kvalitu.

"Jenže co jsme měli dělat? V prvním večerním utkání zhaslo osvětlení na stadionu a celý druhý poločas běželo jen na poloviční výkon a ve druhém utkání polovina štábu během zápasu řešila problémy s fanoušky," brání se Greguš a připomíná televizní duely Baníku.

Ten první na Dukle ochromil výpadek proudu a v domácím duelu Baníku s Teplicemi zase před stadionem řádili protestující ultras, kteří údajně poškodili televizní techniku. Ve čtvrtém kole, kdy se minulý týden vysílal zápas Teplice-Liberec, už byla úroveň přenosu lepší.

"Infront nám pro hokejovou Ligu mistrů nastavil pevná pravidla. Šest televizních kamer pro výrobu přenosu je přesně stanovený počet pro všechny televize vlastnící práva na Champions Hockey League," říká Greguš a slibuje, že hokejové přenosy kvalitu mít budou.

Zatím bez studia. To prý musí mít kvalitu

Přímé přenosy z Ligy mistrů poběží v základní skupině hokejové soutěže jen ze stadionu a bez doprovodného programu. Diváci se studia prozatím nedočkají, nicméně Slovak Sport i tuto možnost do budoucna nevylučuje.

"Dlouho jsme o tom diskutovali, studio na Slovensku máme a nebyl by to pro nás žádný problém. Jenže když už se do toho budeme chtít pustit, musí to mít kvalitu. Nechceme pak v očích fanoušků dopadnout jako některé české televize, které jsou za provedení přestávkových studií ustavičně kritizovány," říká Greguš s tím, že doprovodného programu k zápasům by se diváci mohli dočkat ještě letos v play off.

"Musíme najít opravdu kvalitní experty, aby měla taková forma vysílání opravdu úroveň," říká a nebojí se ani toho, že by o novou soutěž v televizi nebyl zájem.

"Pokud chce být hokej v Evropě sportem číslo dva, musí taková soutěž fungovat. Já pevně věřím, že když už do toho organizátoři šli, vědí, co dělají. Věřím, že se fanoušci na stadionech i diváci u naší televize mohou těšit na kvalitní hokejovou zábavu," říká.

Slovak Sport vlastní televizní práva Ligy mistrů i na příští dvě sezony. Naladit si ji můžete na kabelové síti UPC, O2 TV či satelitní platformě Sky link. Přenosy za poplatek televize streamuje také na svém webu.

Program hokejové Ligy mistrů na kanálech Slovak Sport:

Datum Začátek Zápas Skupina Program
21.8. 17:30 Třinec - Bern E Slovak Sport 2
21.8. 19:30  Köln - Košice  A Slovak Sport 1
21.8. 20:00 Liberec - Kärpät A Slovak Sport 2
22.8. 20:05  Linköping - Pardubice  F Slovak Sport 2
23.8. 17:30 Košice - Kärpät A Slovak Sport 1
23.8. 20:00 Třinec - Stavanger E Slovak Sport 2
24.8. 16:00 Växjö - Sparta G Slovak Sport 2
24.8. 17:05 Zlin - Djurgarden D Slovak Sport 1
4.9. 17:30 Liberec - Košice A Slovak Sport 1
4.9. 18:30  Saipa - Vitkovice H Slovak Sport 3
4.9. 19:45 Bern - Třinec E Slovak Sport 2
4.9. 20:00 Sparta - Växjö G Slovak Sport 1
5.9. 17:30 Pardubice - Linköping F Slovak Sport 2
5.9. 18:30  Kärpät - Köln A Slovak Sport 1
5.9. 20:05  Djurgarden - Eisbären D Slovak Sport 2
6.9. 17:30 Košice - Liberec A Slovak Sport 1
6.9. 18:30 Stavanger - Třinec E Slovak Sport 2
6.9. 19:45  Fribourg - Zlín D Slovak Sport 2
6.9. 20:00 Sparta - Kalpa G Slovak Sport 1
6.9. 19:45  Zug - Vitkovice H Slovak Sport 3
7.9. 14:35 Eisbären - Djurgaden D Slovak Sport 2
7.9. 14:35  Frölunda - Villach C Slovak Sport 1
7.9. 17:30 Pardubice - TPS F Slovak Sport 2
7.9. 17:45 Köln - Kärpät  A Slovak Sport 1

* Toto je pouze prvotní plán vysílání. Slovak Sport si vyhrazuje právo program zápasů měnit.

Facebooková stránka autora článku - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.

reklama