reklama

Nováček Doudera: Z nominace na Karjalu jsem si sedl na zadek

Kladenská obránce Milan Doudera se těší na svým debut v seniorské reprezentaci Kladenská obránce Milan Doudera se těší na svým debut v seniorské reprezentaci autor: CPA Eduard Erben
Mezi kvartetem nováčků v hokejové reprezentaci před Karjala Cupem je i dvacetiletý kladenský obránce Milan Doudera.

Praha - Hned čtveřice nováčků se sešla v pražské Tipsport Areně na srazu hokejové reprezentace před Karjala Cupem.

Mezi debutanty je i kladenský bek Milan Doudera, jenž ve dvaceti letech načíná svou teprve druhou sezonu mezi dospělými.

"Jsem rád, že jsem tu šanci dostal, ale tím to pro mě nekončí, jsem teprve na začátku," věří si Doudera.

Na Kladně už chtěli zápisné

Z povolání do národního týmu však byl překvapen, i když spoluhráči jej hecovali už delší dobu. "Kluci mi už před tím, než se začala řešit nominace, že bych se tam mohl dostat. Pak si začali ze mě dělat srandičky a chtěli po mě do kasy zápisné. Uvidím, kolik mi vyměří, až se vrátím," úsmívá se mladý zadák.

"Dozvěděl jsem to v kabině po tréninku. Zůstal jsem sedět a jen jsem koukal do zdi," popisoval chvíle, které následovaly bezprostředně po dobré zprávě. "Ale samozřejmě jsem měl obrovskou radost."

Zároveň se těší, jak mu ve čtvrtek proti Švédsku budou u televize jeho blízcí držet palce. "Myslím si, že všichni známí včetně rodiny se na ten zápas budou koukat," doufá v přízeň.

V reprezentaci zatím velký prostor nečeká

Po Tomáši Kaberlem je právě Doudera nejvytěžovanějším kladenským obráncem. Na ledě průměrně stráví přes devatenáct minut v každém zápase. "Se sezonou jsem zatím spokojen. Dostávám docela hodně šancí, trenéři mě hodně využívají, mám dvacet minut na zápas."

Uvědomuje si však, že v národním týmu jej tolik prostoru zřejmě nečeká. "Budu rád, že vůbec nastoupím. Je nás tady sedm beků, uvidíme, jak to trenéři postaví. Bude to úplně něco jiného než extraliga, takže jsem na to zvědavý," přiznává.

Úplným bažantem na mezinárodní scéně však není. Pravidelně totiž hrával za výběry nižších kategorií. "Už jsem byl v mládežnické reprezentaci, takže vím, do čeho jdu. Hraje se to v úplně jiném tempu," říká.

Ke Kaberlemu přehnaný respekt nemá

Doudera je rád, že se do nominace dostal po boku svého spoluhráče Kaberleho, k němuž hodně a dlouho vzhlíží.

"Strašně moc mi pomáhá, že s ním můžu hrát. Byl vždycky můj vzor. Teď, když se vrátil na Kladno, tak se to od něj vše můžu učit. Jsou to pro mě neskutečné zkušenosti," pochvaluje si přínos velezkušeného Kaberleho.

"Mám k němu respekt ale nijak přehnaný. Jsme spoluhráči a bavíme se v pohodě jako normální kluci," potvrzuje klasické kamarádství spoluhráčů z jednoho klubu.

Rozkouká se a pak třeba něco vytvoří

Po Kaberlem okoukal i jeho ofenzivní choutky, jimiž zaujal reprezentační vedení.

"Všímám si toho, že ofenzivní obránci moc nejsou. Je plno beků, kteří hlavně brání nebo to plácají po mantinelu. Proto se snažím hrát tvořivě, abych měl větší šanci," prozrazuje svůj recept pro lepší uplatnění.

Při svém debutovém vystoupení si však žádné velké ofenzivní akce nepřipouští. "Určitě si zatím nebudu dovolovat věci jako na Kladně. Začnu zvolna a uvidím, jak to půjde a podle toho svou hru přizpůsobím," dodává.

reklama