reklama

Novotný burcuje: Musíme se sebrat, sil máme víc

Jiří Novotný věří, že Lev sérii protáhne do sedmého zápasu Jiří Novotný věří, že Lev sérii protáhne do sedmého zápasu autor: CPA Eduard Erben
Lev prohrál v Magnitogorsku a doma odvrací soupeřův mečbol.

Magnitogorsk - Hokejisté Lva Praha poprvé ve finálové sérii play off Kontinentální ligy prohrávají s Magnitogorskem. Kapitán Jiří Novotný však věří, že Lev v pondělí doma vyhraje a vynutí si rozhodující sedmý zápas na ledě Metallurgu.

"Teď je řada na nás vyhrát doma," řekl Novotný novinářům po porážce 1:2 v prodloužení. Nezdar v pátém duelu souboje o Gagarinův pohár jej ale hodně mrzel.

"Vůbec neskláníme hlavy"

"Samozřejmě jde o těžkou porážku, zatím nejtěžší v sérii. Ale hraje se na čtyři vítězné zápasy a my jedeme domů a čeká nás zase plná hala. Neskláníme hlavy," podotkl.

Lev věří, že jeho výhodou bude i širší kádr a dostatek sil.

"Už před prodloužením jsem v kabině říkal, že máme víc sil. Musíme se sebrat hlavně psychicky. Fyzicky jsme na tom dobře, ale hlavně, aby fungovala hlava. To je to nejdůležitější, abychom to v pondělí urvali doma. Je to všechno otevřené," dodal Novotný a už se těšil, že v pondělí požene Pražany vpřed opět vyprodaná O2 arena.

Vyrovnaný zápas rozhodli velcí hráči

Podle trenérů obou týmů šlo o mimořádně vyrovnaný zápas. "Odehráli jsme dobrou druhou i třetí třetinu. Hráli jsme odvážně, vytvořili jsme si hodně šancí a nakonec se nám podařilo i vyrovnat. Prodloužení je ale prodloužení. Soupeř měl jednu šanci a rozhodl," smutnil Kari Jalonen.

"Skvěle zachytali oba brankáři. V takových zápase se ukážou velcí hráči jako náš kapitán Mozjakin. Podobně je na tom ale i na druhé straně Azevedo," vyzdvihl jeho protějšek Mike Keenan hrdiny zápasu i finálové série.

Pražané byli v Magnitogorsku střelecky aktivnější než domácí, ale dokázali dát jen jeden gól z 36 střel. "Není to tragédie, jen ohromná škoda, že jsme to nedotáhli do konce. Musíme to hodit za hlavu a dívat se dopředu," burcoval mistr světa z roku 2010.

"Mozjakina musíme umět ubránit"

Klíčovou postavou byl opět Sergej Mozjakin, který v minulém duelu přihrál na čtyři branky Magnitky, dnes dvakrát skóroval sám.

"Samozřejmě, že se dá ubránit. Má ale výbornou střelu... Dvakrát za zápas to tam dostal a dvakrát to trefil, nedá se nic dělat. Je to škoda o to víc, protože si troufám říct, že jsme si zasloužili vyhrát, ale bohužel. Hokej se hraje na góly," litoval Novotný.

reklama