Novotný: Nic nevzdáváme, ještě chceme CSKA potrápit

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
24. 2. 2013 21:30
Jiří Novotný věří, že pražský Lev ještě zdramatizuje sérii play off s CSKA Moskva. | Foto: Lenka Rybaříková

Praha - Hokejisté pražského Lva jsou ve své premiérové sezoně v Kontinentální lize na pokraji vyřazení.

V neděli totiž ve čtvrtfinále play off Západní konference prohráli s CSKA Moskva i třetí zápas (1:3) a pokud prohrají na domácím ledě i v pondělí, sezona jim skončí.

Kapitán Lva Jiří Novotný, který vstřelil ve 21. minutě úvodní gól zápasu, však věří, že Lev může sérii ještě zdramatizovat.

"Minulý rok jsme s Astanou tři jedna na zápasy vyhrávali, nakonec jsme s Magnitogorskem prohráli čtyři tři. Když ale vyhrajeme zítra a pak i u nich, může to být ještě všelijaké. Může se stát všechno, hodláme zítra vyhrát a jet aspoň ještě jednou do Moskvy," řekl Novotný novinářům po nedělním zápase.

Jirko, čím si vysvětlujete, že jste dobře rozehraný zápas nedotáhli do vítězného konce?
Rozhodly naše chyby ve středním pásmu, ze kterých jsme dostali dva góly a neproměňování přesilovek. Je to špatné, máme přesilovku skoro dvě minuty pět na tři, a když v tak těžkým zápase nedáte gól, tak se těžko vyhrává.

Čím to je, že se v přesilovkách nedokážete prosadit?
Vždycky to je o gól, teď o dva a pokaždé rozhodla jejich využitá přesilovka. Chtělo by se na to víc soustředit a zítra nějakou tu přesilovku využít, protože v tom play off rozhodují maličkosti.

Na přelomu druhé a třetí třetiny jste měli přesilovku skoro osm minut v kuse, chvíli jste i hráli proti třem...
Je to škoda, měli vyloučeného hráče na pět minut, a kdybychom dali rychle góla, mohla jsme hrát třeba další čtyři minuty proti čtyřem.

Recept na Rastislava Staňu jste zatím nenašly. V čem je jeho kouzlo?
Staňa chytal výborně, tak jako chytal v celé sérii i v základní části. Ale my mu to strašně usnadňujeme, protože když takový gólman ty střely vidí, tak se mu dává těžko gól. Gólman s tak vysokou úspěšností zákroků prostě jednoduché střely nepustí.

Co tedy udělat, aby střely neviděl?
Zatím nás obránce moc před branku nepouštějí, musíme tam chodit víc, musíme se více tlačit do té střely, my místo toho volíme nahrávky. V play off nepadají žádné náhodné góly.

Jak moc vás potěšila atmosféra, která dnes na zápase vládla?
Atmosféra byla výborná, chtěl bych poděkovat za to, kolik tu bylo lidí. Věřím, že jich tu zítra bude ještě víc, protože nic nevzdáváme a všechno je ještě otevřené.