Novotný rozhodl v nájezdech o výhře Jaroslavle v Astaně

24. 9. 2014 18:07
Jiří Novotný ještě v dresu pražského Lva
Jiří Novotný ještě v dresu pražského Lva | Foto: Lev Praha

Moskva - Jiří Novotný pomohl v Kontinentální hokejové lize gólem, asistencí a rozhodujícím nájezdem k výhře Jaroslavle 4:3 na ledě Barysu Astana.

Český reprezentační útočník se zapsal do statistik ve čtvrtém utkání za sebou a vylepšil si průměr na jeden bod na zápas. Na kontě má dvě branky a šest finálních přihrávek.

Novotný nejprve na počátku druhé třetiny přihrál na gól Jegoru Averinovi, který v přesilovce srovnal na 1:1. V 36. minutě pak český hokejista překonal slovenského brankáře Jána Laca a poslal Lokomotiv do vedení, ale domácí následně dokázali dvakrát vyrovnat. Bod si Barys zajistil gólem 43 sekund před koncem třetí třetiny při power play.

V nájezdech skóroval Novotný jako jediný, prosadil se střelou nad Lacovu lapačku. Další dva jeho spoluhráči ani žádný ze tří domácích hokejistů neuspěli.

Ani nový trenér Petri Matikainen nezastavil sérii porážek bratislavského Slovanu, který doma podlehl Medveščaku Záhřeb 1:4 a připsal si pátou prohru za sebou. Ve slovenském týmu si po asistenci připsali Michal Vondrka a Václav Nedorost.

Kontinentální hokejová liga:

Barys Astana - Jaroslavl 3:4 po sam. nájezdech (za hosty Novotný 1+1 a rozhodující sam. nájezd), Slovan Bratislava - Záhřeb 1:4 (za domácí Vondrka a Nedorost 0+1).