reklama

Novotný: V Jaroslavli se mi líbí, ale teď mi dělali problémy

Na zápasy s Ruskem povolal trenér Růžička i bojovníka Jiřího Novotného Na zápasy s Ruskem povolal trenér Růžička i bojovníka Jiřího Novotného autor: CPA Eduard Erben
Na přípravné zápasy s Ruskem povolal trenér Růžička i bojovníka Jiřího Novotného, který v reprezentaci naposledy hrál na loňském MS v Minsku.

Praha - Jedním z hokejistů, jehož osud se po krachu pražského Lva sledoval nejvíce, byl jeho kapitán Jiří Novotný. Jednatřicetiletý útočník loni v létě přijal nabídku Lokomotivu Jaroslavl, kterému zatím úspěšně pomáhá v cestě do play off.

"S angažmá v Jaroslavli jsem velmi spokojen," libuje si jednatřicetiletý útočník. Přiznává však, že mu klub dělal při uvolňování na reprezentační dvojutkání s Ruskem problémy.

"Byly s tím trochu tahanice. Nakonec jsme se však domluvili tak, že jsem mohl odjet," uvedl Novotný na pondělním srazu národního týmu v Letňanech.

Reprezentační dres oblečete poprvé od loňského mistrovství světa. Jak se na to těšíte?
"Samozřejmě se na to těším. Byla to pro mne asi nejdelší reprezentační pauza za poslední roky. Docela jsem ji ale uvítal, protože zápasů bylo dost a v klubu jsem byl dost vytěžovaný, takže na druhou stranu jsem byl rád, že jsem si mohl odpočinout. Teď už se ale těším a jsem rád, že se s klukama zase uvidím."

Kontinentální liga však nepřipravila pro toto dvojutkání přestávku. Nedělali vám v klubu nějaké problémy?
"No, to dělali, měl jsem s nimi na to téma rozhovor. Prezident klubu mě nechtěl pustit, protože v úterý kluci hrají na ledě CSKA, což je hodně prestižní a důležitý zápas. Nakonec jsme se však domluvili tak, že jsem mohl odjet. Byly s tím však trochu tahanice."

Zdárnému vyřešení situace asi napomohlo i to, že se vám v této sezoně docela daří...
"Zatím jo, držíme šesté místo a play off by nám snad nemělo uniknout. Do konce základní části však chybí ještě osm zápasů, což je dost bodů, ale měli bychom si to pohlídat. Samozřejmě jiná situace by byla tehdy, kdybychom se plácali někde okolo osmého místa, kde je to nabité. To by asi neprošlo."

Chtěl jste si účast na této reprezentační akci prosadit i proto, že se hraje o nominaci na domácí šampionát?
"Je to motivace nejen pro mne, ale i pro všechny, co přijeli. Šampionát je v České republice po jedenácti letech a já vím, že další mistrovství doma bych už nestihl, takže je to pro mne poslední šance. Určitě se budu snažit, abychom tyto zápasy zvládli. Je potřeba, abychom už vyhrávali a zvykli si na sebe, protože tým se už asi pomalinku začne budovat.

Jak jste s Jaroslavlí spokojen vy osobně?
"Spokojen jsem hodně. Město je krásné, byl jsem z něj příjemně překvapen. Navíc na domácí zápasy chodí plný barák, je vidět, že hokej tam je sportem číslo jedna a lidi ho milují."

Pořád je tam znát stín leteckého neštěstí?
"Cítit už to tam ani moc není. Samozřejmě o výročí té tragédie jsme byli celý klub na hřbitově a na kluky jsme si vzpomněli. U stadionu je obrovský památník, jsou tam fotky, takže je vidím každý den. Jak jsem říkal, lidi v Jaroslavli hokej milují a ta tragédie je ještě více stmelila."

reklama