reklama

Lev zase prohrál: V téhle situaci je pro něj prý i bod dobrý

autor: Lenka Rybaříková
HC Lev Praha ani napoosmé nedokázal protrhnout sérii porážek. V domácím utkání s Novokužněckem dokonce vedl 2:0, zmar Pražanů ale nakonec v prodloužení potvrdil vlastním gólem kapitán Novotný.

Praha - "V naší situaci je i bod dobrý," hlesl zklamaným hlasem kapitán HC Lev Praha Jiří Novotný.

Pražský klub ani napoosmé v řadě neokusil chuť výhry. Na domácím ledě padl i s papírovým outsiderem Metallurgem Novokužněck 2:3 v prodloužení.

Lev v nadějně rozehraném zápase přitom nejprve ubránil téměř dvě minuty dlouhé oslabení ve třech, aby vzápětí dvěma góly utekl do trháku.

Po přestávce ale bylo všechno zase při starém. Na hokejky se vrátila křeč, do rozehrávky nemohoucnost.

"Je to nepříjemné. Zápas jsme měli výborně rozehraný, ale dostali jsme gól, přestali jsme hrát a pak dostali i druhý," kroutil hlavou Novotný.

Čtyřicet střel a góly stejně nedáváme

"Prohráli jsme, o tom žádná. Ale teď musíme být rádi, že jsme urvali alespoň bod," dodal.

Lev se trápil, nedával jasné šance a sledoval, jak soupeř sází jednu branku za druhou z ojedinělých brejků. "Co na to říct? Máme čtyřicet střel, oni dvacet. Góly stejně nedáváme," diví se Novotný.

Smutnou tečku za dalším nepovedeným zápasem pak dal sám kapitán, když si v prodloužení srazil puk do vlastní sítě. "Mrzí mě to, ale musím na to rychle zapomenout. Hlavně na to nesmím myslet," popsal nešťastný moment.

"Zápas byl rozehraný výborně, kluci bojovali. Hráli dobře. Asi nám chybělo i trošičku štěstíčko," zamýšlel se po utkání trenér Jiří Kalous, který na lavičce pražského týmu KHL nahradil odvolaného Josefa Jandače.

Kalous: Týmu dnes nemám co vytknout

"Co si budeme povídat, nechtěl jsem, aby to tak dopadlo," řekl váhavě Kalous, který je s jeho bývalým šéfem na střídačce dlouholetý kamarád s tím, že šanci vést první tým v tomhle případě jako žádnou výzvu nebere a doufá, že jeho hráči začnou alespoň co nejdříve zase vyhrávat.

"Nedá se nic dělat, musíme začít hrát a sbírat body. Čekají nás před přestávkou ještě tři zápasy, které chci zvládnout. Pokud budeme hrát jako dnes, nebojím se, že by výsledky nepřišly," řekl Kalous.

"Musíme se ale vyvarovat chyb v obraně. Možná jsm dnes zbytečně moc otevírali hru a hráli bezstarostně," hledá Kalous alespoň jeden nedostatek v jinak bojovném výkonu.

Další šanci, jak se dostat z krize ven, bude mít Lev ve středu. V Holešovicích hostí Chabarovsk.

reklama