reklama

Potvrzeno, reprezentaci po Hadamczikovi převezme Růžička

Vladimír Růžička se vrací k hokejové reprezentaci, kterou naposledy vedl v roce 2010. Vladimír Růžička se vrací k hokejové reprezentaci, kterou naposledy vedl v roce 2010. Foto: Lukáš Caha
ČSLH vybral Vladimíra Růžička za nového trenéra české hokejové reprezentace, zbývá jen dořešit formality.

Praha - Novým trenérem české hokejové reprezentace bude dle očekávání někdejší naganský šampion a stávající kouč Slavie Vladimír Růžička

O jmenování Růžičky reprezentačním lodivodem definitivně rozhodl výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje poté, co ve středu dopoledne oznámila Slavia, že Růžičkovi v odchodu k národnímu týmu bránit nebude (více zde).

"Výkonný výbor schválil Vladimíra Růžičku jako reprezentačního trenéra a pověřil předsedu ČSLH Tomáše Krále tím, aby dokončil jednání a podepsal s Růžičkou smlouvu," uvedli na dnešní tiskové konferenci zástupci svazu.

Ve Slavii do konce sezony, v repre do 2015

Vlastní podepsání smlouvy, která by platila až do domácího šampionátu v roce 2015, by ovšem mělo být jen formalitou, neboť všechny strany už se jmenováním Růžičky předběžně souhlasily. 

"I když já sám říkám, že je to na 99,9 procenta, ještě to není naprostá jistota. Už však nevím, co by tomu mohlo zabránit. A s Vláďou jsme si na to dali ruku. Zbývá už to jen dotáhnout formálně se sekretářem svazu Martinem Urbanem," uvedl Král.

Jak uvedli zástupci svazu, Růžička by měl ještě do konce letošní sezony vést extraligovou Slavii, a od příštího ročníku se již naplno věnovat národnímu týmu.

V pražském klubu by ovšem trenér dvou zlatých týmů (ze šampionátů v Bratislavě a Vídni) i v příští sezoně nadále působil jako konzultant, především pro práci s mládeží.

Hadamczikova rezignace byla pochopitelná

Růžička přebírá reprezentaci od Aloise Hadamczika, který neustál tlak po vyřazení ve čtvrtfinále olympijského turnaje na hrách v Soči. Trenérskou roli u reprezentace přitom Hadamczik v roce 2010 převzal právě od Růžičky.

"Hadamczik před výborem převzal za vše zodpovědnost. Svaz vyhodnotil šesté místo jako zklamání, současně ale trenérovi poděkoval. Objektivně ke třeba říct, že první dva roky byly dobré: dvě medaile, vítězství v Euro Hockey Tour. Poslední dva velké turnaje, neúspěchy a atmosféra ale vedly k pochopitelné rezignaci," uvedl šéf ČSLH Tomáš Král.

Růžičku tak každopádně na konci tohoto roku čeká nabitý program. Krom boje Slavie o play off (případně o udržení), totiž ještě musí vybrat tým pro blížící se Švédské hry, a následně také mistrovství světa v Minsku.

reklama