reklama

O místo v Chicagu bude s Hejdou bojovat i Rozsíval

Získá Rozsíval v Chicagu ještě jeden Stanley Cup? Získá Rozsíval v Chicagu ještě jeden Stanley Cup? autor: ČTK
Získá Michal Rozsvíal v hokejovém Chicagu ještě jeden Stanley Cup? Zkušený obránce bude v úspěšném klubu bojovat o smlouvu na přípravném kempu. A bude mít zajímavého konkurenta - Jana Hejdu, dalšího českého beka.

Chicago - Obránce Michal Rozsíval, jenž s Chicagem vyhrál v roce 2013 a letos Stanley Cup, se pokusí získat novou smlouvu s Blackhawks na zkoušce v tréninkovém kempu. Připojí se tak k dalšímu zkušenému českému zadákovi Janu Hejdovi, jenž se v Chicagu dohodl na zkušebním kontraktu minulý týden.

Rozsíval, jenž začátkem září oslavil sedmatřicáté narozeniny, hrál za Blackhawks od roku 2012. V první sezoně se podílel na zisku Stanley Cupu v celém play off, letos jeho sezona skončila ve čtvrtém utkání druhého kola proti Minnesotě, kdy si zlomil kotník.

Mistr světa z roku 2010 a účastník loňských olympijských her působí v NHL od roku 1999. V barvách Pittsburghu, New York Rangers, Phoenixu a Chicaga odehrál 890 zápasů v základní části a dalších 102 v play off.

O smlouvu v Chicagu se bude v kempu ucházet také další zkušený obránce, devětatřicetiletý Slovák Ľubomír Višňovský, jenž hrál poslední čtyři sezony za New York Islanders.

reklama