reklama

O přenosy z extraligy má zájem exfotbalový šíbr Vacek

Jaroslav Vacek byl dlouholetým šéfem společnosti STES Jaroslav Vacek byl dlouholetým šéfem společnosti STES autor: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Vacek byl dlouholetým šéfem společnosti STES

Praha - Jaroslav Vacek, bývalý "ministr financí" Českomoravského fotbalového svazu a šéf společnosti STES, má zájem o přenosy z hokejové extraligy.

Jak Aktuálně.cz v úterý informovalo, do tendru o nového marketingového partnera extraligy se přihlásil jediný zájemce - společnost Goram.

A právě na tuto firmu je napojena Vackova firma Pragosport. A někdejší místopředseda ČMFS (dnes Fotbalová asociace ČR) potvrdil Aktuálně.cz, že má především zájem o televizní práva na extraligu.

Čtěte také:
Peníze fuč. Manažeři extraligy loví v prázdném rybníku
Extraliga uvažuje, že stáhne výpověď smlouvy s ČSLH
BPA zaplatila klubům. Teď hokeji odpočte miliony

"Ano, ještě společně s jedním partnerem do toho jdeme," řekl Vacek. "Dobře víte, že jsem měl vždycky zájem hlavně o televizní práva, takže stejně tak je tomu i v tomto případě."

Asociace profesionálních klubů ledního hokeje v pátek přiznala, že do tendru se přihlásila pouze firma Goram, která se dosud angažovala především v golfu.

Podle informací Aktuálně.cz nabízí Goram vedení extraligy požadovaných 160 milionů korun, nesplnila však všechny podmínky tendru. Vedení APK s ní chce přesto v jednání pokračovat.

Vacek odmítl specifikovat identitu své partnerské firmy v tomto projektu. Nechtěl jakkoli komentovat ani finanční stránku věci.

Stát se marketingovým partnerem extraligy mělo původně zájem až devět společností, včetně zahraničních firem. Kvůli nejistotě plynoucí z vypovězení smlouvy se svazem a diskuzí o uzavření soutěže však drtivá většina nabídku nepodala.

reklama