reklama

O2 arena projde rekonstrukcí za 100 milionů. I kvůli MS

O2 arena v létě projde rekonstrukcí. Zpevní se tribuny, přestaví skyboxové patro a možná i zvětší ledová plocha. To vše za 100 milionů korun i kvůli mistrovství světa v hokeji. O2 arena v létě projde rekonstrukcí. Zpevní se tribuny, přestaví skyboxové patro a možná i zvětší ledová plocha. To vše za 100 milionů korun i kvůli mistrovství světa v hokeji. autor: CPA Eduard Erben
Provozovatel O2 areny investuje do lepší statiky tribun, ozvučení i multimediální kostky, přestaví skyboxové patro a kvůli mistrovství světa v hokeji zvětší ledovou plochu.

Praha - Nejmodernější hala v České republice v létě projde největší rekonstrukcí od svého uvedení do provozu v roce 2004. Opravy a modernizace O2 areny vyjdou na sto milionů korun částečně i kvůli hokejovému mistrovství světa, které se tam za rok bude hrát.

Aktuálně.cz to řekl šéf představenstva společnosti Bestsport, která O2 arenu provozuje, Richard Benýšek

Úpravy arény začnou v létě a její provoz nijak neohrozí.

Kdo neskáče, není Čech: Tribuny se musí zpevnit

Největší porci nákladů spolkne přestavba skyboxového patra a vyztužení vysouvacích tribun v prvním patře. Bestsport ale investuje také do zvukové techniky, osvětlení, zastaralé režie multimediální kostky a také do zvýšení komfortu (rychlosti) odbavení vstupenek. 

"Schválené jsou investice na úrovni celého provozního zisku, tedy zhruba 100 milionů korun, a ty se rozpouštějí postupně. Kromě běžných provozních investic jsou to velké investice v souvislosti s ME v atletice a MS v hokeji v příštím roce, zejména do rekonstrukce výsuvných tribun," říká Benýšek a jedním dechem s úsměvem dodává: "Tak, aby plné tribuny za rok vydržely i nápor fanoušků pod pokřikem Kdo neskáče, není Čech."

"Část peněz půjde také do komfortu, co se týče odbavení vstupenek a bezpečnostních kontrol. Chceme například využít moderní média, takže bychom rádi, aby mohli mít lidé vstupenky třeba i ve svých mobilech," doplňuje Benýšek. 

Ve skyboxovém patře se bude i bourat

Největší zásah přes léto podstoupí skyboxové patro, ve kterém se bude také bourat. O2 arena v tuhle chvíli disponuje šedesáti skyboxy, z nichž je partnery dlouhodobě obsazena pouze polovina. Skyboxy na dlouhé straně tribuny tak nahradí nová restaurace.

"Samozřejmě nechceme měnit podstatu skyboxů, tedy uzavřený prostor s vlastním zázemím, ale upravíme jejich okolí. Záměrem je k samotným boxům, které dopřávají svým majitelům soukromí a dávku luxusu, dobudovat adekvátní společný prostor s centrálním barem a spoustou místa, aby se tam lidé mohli potkávat, zastavit se, dát se do řeči," vysvětluje Benýšek. 

Tady provozovatele O2 areny tlačí čas nejvíce. Na rekonstrukci skyboxového patra má Bestsport čas jen v průběhu léta, kdy má hala pro sedmnáct tisíc diváků prázdniny.

Letní změny v O2 areně by se nicméně mohly přímo dotknout i hokejové Slavie.

Kvůli šampionátu se zvětší kluziště

Vzhledem k mistrovství světa bude muset projít úpravami také ledová plocha, která se bude muset rozšířit na parametry Mezinárodní hokejové federace - tedy maximální možné rozměry 60 x 30 metrů (V O2 areně se momentálně hraje na kluzišti o velikosti 60 x 28 metrů, stejně jako na většině extraligových stadionů).

Bestsport v tuhle chvíli jedná se Slavií, jediným hokejovým klubem, který v aréně působí trvale. Pro Slavii by změna ledové plochy znamenala velké sportovní komplikace. Klub totiž mimo své extraligové zápasy sídlí a denně trénuje v Edenu na ledové ploše 60 x 28 metrů.

"Ještě před letošním šampionátem jsme řešili se Slavií, co je lepší. Jestli úpravy provést před mistrovstvím, nebo už před novou extraligovou sezonou. Po sezoně na to ale nemusí být dostatek času," řekl Benýšek v narážce na to, že Bestsport musí počítat i s tím, že by si Slavia prodloužila sezonu účastí v play off či baráži. 

"Definitivní rozhodnutí tady proto ještě nepadlo," řekl Benýšek.

reklama